Jednobarevné povlečení nejen pro striktní minimalisty

Co si vybavíte, když se řekne jednobarevné povlečení? Je to neosobní hotelový pokoj, bíle povlečené postele v nemocnici, nebo prostě jen kousek, který v obchodě přecházíte bez povšimnutí? Pokud kvůli předchozím důvodům máte doma jen pestrobarevné kousky, přečtěte si následující řádky a třeba změníte názor. 

Hravost s hladkou bavlnou, elegance v saténu 

Bavlněné povlečení patří k nejčastěji kupovaným kouskům ložního prádla. I když v jednobarevném provedení není tak atraktivní, jako třeba kolekce Provence, dá se s ním pohrát a vytvořit řadu zajímavých kombinací.

Máte rádi kontrasty? Pořiďte si jeden set tmavozelený a jeden světlý (bílý nebo krémový). Peřina bude v jedné barvě a polštář v druhé. Pokud máte dvojlůžko, vytvoříte atraktivní šachovnicový vzor. Další možnost je zvolit ladění tón v tónu, které je trochu jemnější a bude více sedět lidem, kteří jsou naladěni na minimalistickou notu. Nezapomeňte na prostěradla, i ta mohou přispět k doladění barevné škály

Bavlněný satén už na první pohled budí dojem elegance a luxusu. Je to díky speciální atlasové vazbě tkaniny. Právě proto i jednobarevné saténové povlečení vypadá velmi stylově a pozvedne estetický dojem z ložnice o notný kus výš. 

A co působení barev na psychiku? 

Pokud jste dosud byli zvyklí hlavně na vzorované kousky, možná vás ani nenapadlo o tomto tématu uvažovat. Zatímco u vzorů máme zafixované, že květy jsou romantické, puntíky hravé a proužky navodí atmosféru námořnické kajuty, u velkých barevných ploch je to trochu jinak a vycházet se dá právě z psychologie barev.

Modré povlečení ve vás i v největším horku vyvolá pocit chladu, zatímco teplé barvy jsou ideální v době zimních plískanic. Červená barva je vášnivá, ale na povlečení zvolte spíš tlumenější tóny do vínova. Fialové nebo tmavě zelené povlečení zvolte tehdy, pokud chcete v ložnici navodit atmosféru harmonie a relaxace. 

Jednobarevné bavlněné povlečení je levné. Díky tomu si můžete pořídit více sad a ty kombinovat přesně podle nálady. Chcete kvalitní bavlnu, která se jen tak nesepere? Vyberte si na e-shopu jihočeské firmy Kvalitex.

Autor: