Stavíme zahradní domek pomocí OSB desek

Způsobů, kterými si můžete na zahradě vystavit menší domek, existuje mnoho. Pokud však hledáte způsob, který je rychlý a hravě jej zvládne každý domácí kutil, pak pro vás bude správnou volbou stavba zahradního domku pomocí moderních osb desek.

desky
ilustrační foto: pixabay.com – deemur

Zahradní domek snadno a rychle

Máte pocit, že vaší zahradě stále něco chybí, ačkoliv ji zvelebujete, jak je to jde? Nemáte si kam uložit zahradní náčiní nebo hledáte jen útulný kout pro pohodlnou pohovku, na které můžete příjemně relaxovat? Pak neváhejte a postavte si zahraní domek, který má mnohostranné využití. Ochrání vás před nepříjemným deštěm, ale i slunečními paprsky nebo silným větrem. Než se však pustíte do práce, stanovte si, kolik místa na své zahradě plánujete pro výstavbu zahradního domku obětovat. Až na základě přehledného náčrtku objednejte potřebný materiál, včetně osb desek. Zapomenout byste neměli ani na spojovací materiál, který vám bude držet celou stavební konstrukci pohromadě.

Co jsou to vlastně osb desky

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o osb deskách, pak je nejvyšší čas se s nimi řádně seznámit a to obzvlášť tehdy, chcete-li zahradní domek postavit snadno a bez námahy. Osb je označení pro víceúčelové desky, které tvoří tři základní vrstvy dřevěných třísek. Podle toho, jaká je jejich struktura, můžeme získat přirozeně vyhlížející stavební materiál. Tento typ desek však nemusíte použít jen pro zahradní domek, ale de facto pro jakýkoliv typ dřevostaveb, podlah či bednění. Nebojte se vyzkoušet produkt, se kterým se vám bude skvěle pracovat.

Jaké jsou výhody osb desek

To, že je tento druh materiálu ve stavebnictví tak oblíbený, není náhoda. Poskytuje totiž celou řadu výhod oproti ostatním materiálům a my si dnes prozradíme ty nejpodstatnější z nich. Tím hlavním bude pochopitelně nízká pořizovací cena, za kterou si můžete osb desky zakoupit. Dále sem patří také skutečnost, že desky jsou nabízeny v různých formátech. Stejně flexibilní jsou i varianty pro fixaci jednotlivých kusů. Spojovací materiál můžete použít různé podle své potřeby. Pokud si nebudete jistí, můžete si prodejcem nechat doporučit ty nejlepší kombinace pro vaši stavbu.

Připevňujeme osb desky

Stejně jako každý jiný dřevěný materiál, tak i osb desky můžete připevnit vruty, hřebíky a podobnými prostředky. Jejich aplikace má však několik základních pravidel, kterých byste se měli držet. Například rozestup mezi krajem desky a hřebíky by měl být maximálně patnáct centimetrů. Pokud máte tenké osb desky, začněte hřebíky připevňovat od středu desky dál, abyste předešli nepříjemným vybouleninám a průhybům. Jednodušší způsob, jak rychle postavit kvalitní zahradní domek, který vám vydrží dělat radost po dlouhá léta, neexistuje.

Autor: