Výhody správného saunování

Saunování je symbolem pro dokonalou relaxaci, kdy se současně tělo očistí od škodlivin.

bazény
ilustrační foto: marimex.cz

Po správném saunování byste se měli cítit příjemně uvolněně, ale zároveň i unaveně. Při dodržení pravidel se účinky sauny stanou pro vaše tělo prospěšnými a nijak vám neuškodí.

Sauna – dobrý způsob, jak posílit zdraví

Posilování zdraví v sauně se stává stále oblíbenější. Výhodou je, že dnes není problém si pořídit saunu k sobě domů, a to i v případě, že máte jen panelákový byt. Do bytů a domů se pořizují moderní infrasauny v typech pro jednu, dvě nebo více osob. K dispozici je i rohové provedení, což sebou nese menší nároky na místo.

Jestliže se budete věnovat pravidelnému saunování, vaše tělo to ocení například vylepšeným imunitním systémem. Finská sauna nebo infrasauna jsou místy, kde lidé odpočívají a zároveň detoxikují tělo. Během let již bylo potvrzeno mnoho dalších pozitivních účinků sauny na lidský organismus. Saunování podporuje kardiovaskulární systém a metabolismus.

Finská sauna se hodí pro astmatiky a alergiky, protože právě jim tento druh saunění pomůže. Naopak se finské sauně mají vyhýbat kardiaci, osoby s nestálým krevním tlakem a s onemocněním štítné žlázy.

Infrasauna se vyznačuje snadnou instalací a velice brzy se vyhřeje na provozní teplotu. Během pobývání v infrasuaně se rozproudí lymfatický systém, vyčistí se póry, regenerují se buňky. Máte problémy s nadváhou? Infrasauna působí na redukci tělesné hmotnosti, takže díky saunování se můžete zbavit několika kil navíc. Léčebné účinky infrasauny zaznamenáte i v boji s popáleninami, lupenkou, ekzémy, kopřivkou. Při prohřívání se uvolní menstruační bolesti, bolesti zad a kloubů.

A na závěr několik rad:

  • – během saunování neseďte stejně jako na židli, protože zvyšujete riziko bolestí hlavy či závratí
  • – v sauně zůstaňte jen doporučenou dobu
  • – po saunování neskákejte do vody, ale nejprve se opláchněte pod sprchou a následně se pozvolna ponořte do bazénu

Příslušenství k finským saunám

příslušenství
Vědro
příslušenství
Sběračka do sauny
příslušenství
Eukaliptová metlička
příslušenství
Aroma do sauny

Autor: