Zkuste si vyrobit nábytek z palet svépomocí i vy!

Nábytek z palet se stal hitem poslední doby v mnoha evropských domácnostech. Máte dostatek odvahy vyzkoušet tento jedinečný nápad na vlastní kůži? Nahlédněte na fotogalerii, která Vám dát tip na nábytek nevyčerpatelných nápadů!

pohovka z palet
Foto: ziegz.com, pohovka z palet

Poslední novinkou v domácnostech kutilů a kreativců je právě nábytek z palet. Vlastní název ve vás může vyvolat údiv a překvapení, ale věřte, výrobky z nich jsou naprosto dokonalé. Na první pohled jde o naprosto jednoduchou a více než jasnou věc, ale proč doposud nikoho nenapadlo lepší využití pro palety než jejich pálení či odvoz na skládku? Ať je důvod jakýkoliv, nábytek z palet je nyní zde a dostal se do mnoha domácností.

Nábytek z použitých palet výrobkům na kvalitě neubere


Jak již název napovídá, materiálem, který je pro výrobu nábytku používán, jsou palety. Nezáleží na tom, zda jde o nové nebo používané palety. Pokud drží paleta pohromadě nebo lze upravit do použitelné podoby, jde o nejvhodnější materiál. Pokud se přesto obáváte o budoucnost svého nového nábytku, pojistěte se několika vrstvami ochranného nátěru a to zvláště v případě, že chcete hotový nábytek umístit na zahradě, či jinde, kde na něj budou působit vlivy počasí.

Přírodní nábytek z palet působí rustikálně


Pokud ponecháte palety v původní podobě a pouze je přelakujete bezbarvým lakem, získají rustikální podobu, která je v posledních letech velmi oblíbená jak na chatách a zahradách, tak i v bytech a rodinných domech. Zdá se vám takový nábytek nudný? Pak není nic jednoduššího, než si koupit svoji oblíbenou nátěrovou barvu a palety vybarvit do žádané podoby. Barvy můžete mezi s sebou libovolně kombinovat a vytvořit tak opravdu originální modely.

Nábytek z palet je levný a originální


Při vypočítávání výhod nového nábytku z palet nesmíme zapomenout ani na nízkou pořizovací cenu materiálu, která se nedá srovnat s klasickým dřevěným materiálem, který se většinou pro výrobu nábytku používá, ačkoliv nedosahuje ani z poloviny takové kvality jako paletové dřevo. Můžete se spolehnout, že nábytek z palet toho opravdu hodně vydrží. Mezi další výhody se samozřejmě počítá originalita a jedinečnost. Těžko můžete říct, že nábytek podobný tomu vašemu může mít ještě kdokoliv jiný na světě. Každý výrobek je totiž jedinečný.

pohovka z palet fotogalerie
Foto: pinterest.com
pohovka z palet fotogalerie
konferenční stolek z palet fotogalerie
pohovka z palet fotogalerie
pohovka z palet fotogalerie
pohovka z palet fotogalerie
cedule z palet
stolek z palet
Foto: digitalpimple.com
pohovka z palet fotogalerie
polička z palet
dekorace z palet fotogalerie
pohovka z palet fotogalerie
nábytek na zahradu fotogalerie
venkovní skříň z palet fotogalerie
Foto: pinterest.com

Autor: