Ložní prádlo rozhoduje o kvalitě spánku

Možná byste se divili, co vše může rozhodovat o kvalitě vašeho spánku. Většina lidí se domnívá, že stačí pouze jít včas spát a jejich spánková povinnost je tím vyřešena. To je ovšem ten největší omyl, kterého se můžete dopustit.

povlečení
Zdroj: bonatex.cz

O kvalitě spánku totiž rozhoduje mnohem víc faktorů, než si umíte představit. Patří mezi ně životní styl, čerství vzduch v ložnici, kvalitní matrace i přikrývky a vhodné ložní prádlo. Podobně jako mají lidé různé nároky na oblečení, ovlivňuje do značné míry ložní prádlo jejich spánek. Není tedy nijak rozumné tento fakt zanedbávat.

Bavlněné ložní prádlo je vhodné pro každého

Za nejvděčnější materiál ložního prádla se považuje bavlna. Není žádným problémem sehnat v tomto provedení prostěradlo ani bavlněné povlečení. Bavlna má řadu prospěšných vlastností, mezi které patří například jeho nenáročnost na citlivou pokožku. Na dotyk je takové povlečení opravdu jemné a oproti nekvalitním materiálům také odolné a trvalé. Je ovšem velmi důležité dohlédnout na opravdové složení bavlněného povlečení, aby nebylo nastaveno nekvalitními materiály a tím snížena jeho kvalita.

Ložní prádlo z froté materiálů vás zahřeje za všech okolností

Pokud jste citliví na nízké teploty, nebo ve vaší ložnici nejsou dostatečné podmínky pro to, abyste mohli používat klasické ložní prádlo, vyzkoušejte froté prostěradla a povlečení. Pokud je totiž zkombinujete s teplými přikrývkami, zahřejete se za všech okolností. Také froté materiál je velmi jemný a poddajný, ale mezi jeho největší výhody patří tepelná hřejivost, se kterou se postará, aby váš spánek nic nenarušovalo.

Krepové ložní prádlo je nejméně náročné na údržbu

Ze všech dostupných materiálů je pak nejméně náročné krepové povlečení, jelikož nevyžaduje žehlení a vypadá za všech okolností dokonale. Krepové povlečení je oblíbené také proto, že je velmi vzdušné a hodí se pro celoroční použití. Oceníte ho nejvíce během léta, kdy bývají často teploty v ložnici pro spánek nesnesitelné.

U ložního prádla jsou praktické výhody důležité stejně jako vzhled a celkový design. U většiny materiálů se můžete proto setkat s velkým výběrem barev, vzorů i motivů. Kromě pohodlného a kvalitního spánku si proto můžete navíc vkusně doplnit design své ložnice.

Autor: