Kupujete elektroniku přes internet? Musíte si dát pozor!

Elektronické spotřebiče se staly pevnou součástí našich životů. Většina lidí si už svou existenci bez spotřebičů nedokáže představit a tak není divu, že patří k nejprodávanějšímu zboží vůbec.

ilustracni foto
ilustrační foto: pixabay.com – PIX1861

Jejich prodej roste především v internetovém prostředí, protože celá řada e-shopů nabízí o mnoho nižší ceny než obchody klasické. Právě na to zákazníci slyší. Současně s tím ale přibývá případů, kdy zákazník zaplatil za zboží, které mu poté vůbec nedorazilo, dostal spotřebič pochybné kvality, která neodpovídala popisu prodejce, či musel složitě řešit reklamaci apod. Uvažujete o nákupu elektroniky online? Poradíme, na co si určitě musíte dát pozor a zaměříme se i na konkrétní obchody…

Důvěřuj, ale prověřuj

V současné době funguje v prostředí českého internetu stovky obchodů, které nabízejí spotřební elektroniku různých značek. To hraje zákazníkům do karet, protože ceny se drží opravdu hodně nízko. Někdy je to i poloviční cena oproti klasickým obchodům, a to už je nabídka, která se jen těžko odmítá. Právě to se ale může stát i velkým problémem. Podezřele nízká cena totiž může poukazovat na nekvalitní provedení přístroje. Vždy si proto původ spotřebiče prověřte. Měli byste určitě znát výrobce a zemi původu. Určitě si musíte před nákupem srovnat ceny zboží v jednotlivých obchodech. Stačí zadat název spotřebiče do vyhledávače, nebo můžete použít speciální srovnávače zboží. Pokud máte vybraný obchod, prověřte si jeho důvěryhodnost. Je dobré si projít seznam nespolehlivých firem či internetové diskuze.

Pozor na podmínky a dopravu

Než zboží objednáte, pečlivě si projděte obchodní podmínky. Sledujte termíny pro vrácení zboží a reklamace, chtějte znát místa, kam je možné případně prodejci zboží doručit. Určitě vás musí zajímat také cena dopravy. U malých i velkých spotřebičů je výhodné zaslání zboží na výdejní místo. Pokud takovou možnost e-shop nenabízí, je většinou cenově výhodnější nechat si zboží poslat přepravní službou, než klasickou poštou. Zvažte jestli doprava nebude příliš drahá.

TIP: pokud chcete na nákupu ušetřit, poohlédněte se, zda obchod nenabízí slevové kódy apod. S nimi může být cena ještě příjemnější.

Kde…

Mezi internetovými obchody s elektronikou se najdou takové, které nabízí o něco více než ostatní. Určitě mezi ně patří kasa.cz, který nabízí kompletní sortiment elektra a jiného zboží a působí i na Slovensku či v Polsku. Druhým velmi zajímavým je e-shop společnosti Conrad, která patří mezi největší zasilatelské společnosti elektroniky v Evropě. Podívejte se na aktuální slevové kódy Conrad, stojí za to!

Autor: