Interiér v námořnických barvách

Trendy v oblasti interiérového designu se mění každým dnem. Není to tak dávno, co byly v interiéru moderní pastelové barvy, pak zase pro změnu vévodily barvy černá a bílá. Letošní sezona patří barvě námořnické, takže pokud přemýšlíte, do jakých barev ladit interiér nyní, tmavě modrá by měla být jasnou volbou.

navy-bathroom
Zdroj: freshome.com

Modrá je prostě dobrá

Možná se už nějaká ta modrá barva ve vašem interiéru objevila, avšak pokud chcete designově proměnit celý interiér, budete modrou barvu potřebovat na více doplňcích. Pokud chcete velkou změnu, pouvažujte o tom, zda by interiéru neslušela námořnická modř i na stěnách. Jedná se o výraznou barvu, která by prostor opticky zmenšila a vykouzlila by opravdu velmi netradiční atmosféru. Bát se nemusíte ani modrého nábytku, který je ještě atraktivnější a opravdu neokoukaný. Je vaším cílem originalita? Pak pro vás i váš interiér bude modrý nábytek tím nejlepším možným řešením.

navy-kitchen

Modrá pro klidnou mysl

Modrá barva je vnímána jako uklidňující. Modré tóny v lidech evokují pocity klidu a pohody, takže jsou vhodné jak do obývacích pokojů, tak i ložnic. Lidé považují námořnickou modř za barvu, která je synonymem pro eleganci a sofistikovanost. Pokud i vy máte podobné cítění a jsou pro vás volby barev v interiéru důležité, pak věřte, že modrá bude dělat parádu všude tam, kam seji rozhodnete pustit.

navy-accent-wallindigo-blue-freshome-21indigo-blue-freshome-26indigo-blue-freshome-22ceilings-freshome-7blue-room-color
Zdroj: freshome.com

Autor: