Jak na jarní úklid

S příchodem jara jakoby se nám do žil vlila nová krev a člověk má konečně po dlouhé zimě zase chuť něco ve svém interiéru zlepšovat a měnit. Aby však mohlo k něčemu takovému vůbec dojít, bude třeba si doma udělat důkladní jarní úklid. O tom, jak během něj správně postupovat, si prozradíme v dnešním článku.

spring-cleaning-e1302567882101
Zdroj: freshome.com

Vyhoďte vše nepotřebné

Než se pustíte do utírání prachu a vytírání podlahy, věnujte se všem předmětům, které vlastníte. Důkladně je proberte a rozhodněte, zda danou věc ještě budete k něčemu potřebovat a zda byste se jí nemohli zbavit. Takto postupujte v každé místnosti, dokud nebudete mít skutečně pocit, že se vám podařilo váš prostor více vyklidit. Možná se budete divit, jak příznivý vliv to bude mít na vaši schopnost soustředění.

spring-clean_living-e1302568318837

Snažte se ukládat efektivně

Důležitou otázkou je také způsob, kterým doma věci ukládáte. Pokud je váš systém nastaven špatně, pak se vám bude opakovaně stávat, že bude vznikat stále dokola nový nepořádek. Pravidlem číslo jedna je mít věci přehledně uložené a to tak, abyste vždy, když budete něco potřebovat, ihned věděli, kam pro danou věc sáhnout. Pořiďte si proto dostatek úložných prostorů, které maximálně využívejte.

Pro samotný jarní úklid si vyhraďte dostatek volného času. Začněte od stropu a postupujte k podlaze, kterou byste si měli nechat až na závěr. Vyklizení zbytečných předmětů a celkový úklid vašeho interiéru mu dodá příjemnou jarní svěžest.

kitchen-kids-organization1bathroomdesign-organization-unit
Zdroj: freshome.com

Autor: