Vzdušné řešení malého prostoru

Řešení velkého prostoru vyžaduje dobré promyšlení, jak využít budoucí místnosti a zákoutí. U malého bytu se může jednat o velké stížení, a proto volba mobiliáře, výmalba a úložné prostory si žádají důmyslné řešení.

rekonstrukce malého bytu inspirace
www.dumazahrada.cz

Čeho chceme novým řešením dosáhnout
Je důležité zvážit, jak v bytě budu trávit čas, zda potřebuji místo pro hobby, jestli ke mně často chodí přátelé, jak se stravuji. Často vzniká otázka spaní, pokud nám prostor neumožní místnost pro ložnici či klasickou postel zda se přiklonit k volbě rozkládací pohovky či sklápěcí postele.

sklápěcí postele inspirace
www.wallbedfactory.com

Dobré je prostor jasně rozčlenit. Vhodným řešením jsou různé dělící prvky.

postele na stěnu
www.wallbedfactory.com

Místnosti dá vzdušnost transparentní nábytek, takto zvolené například židle jsou velmi elegantní až honosné, stolky je dobré pořídit na kolečkách, tak aby byly mobilní k častém posunu. Pokud to výška stropu umožní je dobrým řešením umístit podhled s úložným prostorem.

malý byt inspirace
www.freshome.com

Vestavěný nábytek a různé niky umožňují maximalizovat prostor využitím stěn, aniž by byl narušen obytný prostor. Mnohdy, v malém prostoru není místo pro šatnu. Zajímavým a úsporným řešením může být skříň, která uvnitř slouží jako šatník a z venku jako knihovna což ve výsledku může být dominantou interiéru.

inspirace rekonstrukce malého bytu
www.bydleni.tiscali.cz

V neposlední řadě, patří zrcadla k častému optickém efektu, který rozjasní interiér. Na náš trh se dostávají zrcadla různých tvarů a velikostí.

inspirace vizualizace malého bytu
www.living.cz

Volba bílého v kombinaci s transparentním mobiliářem dodá bytu lehkost a vzdušnost. Obohacení interiéru barevnými doplňky, jako jsou například barevné polštáře na pohovce či, obraz podporují konečný estetický efekt.

malý byt fotogalerie
www.living.cz

Autor: