Kamenné kuchyňské pracovní desky

Hledáte informace o kvalitních kuchyňských deskách, které jsou navíc dostupné na českém nebo slovenském trhu? Přehled všech možných pro a proti při výběru ušlechtilého přírodního materiálu na kuchyňskou desku.
 
Kde vzkvétá cykloturistika a bydlení je naprostou idylkou
Zdroj: Foto: reality.aktualne.centrum.cz 

Proč volit kuchynské kamenné desky

Důvodů, proč zvolit právě kamennou kuchyňskou pracovní plochu je mnoho, proto vám vypíšeme pouze ty hlavní:

Odolnost – Jednou z hlavních výhod je bezesporu odolnost. Kuchyňské kamenné desky odolávají i 250 °C horku, a tak se nemusíte bát, že horký plech nebo hrnec neponičí kuchyňskou desku, přestože jste nedali pod horký předmět podložku. Dále je možné přímo na kamenném povrchu krájet potraviny a přitom se s ní vůbec nic nestane.

Nadčasovost – Přírodní kámen na kuchyňské lince je znakem luxusu, mimo jiné se jedná o nadčasový materiál, který nejméně podléhá moderním trendům.

Životnost – Nejenže je přírodní materiál stále aktuální, ale řada výrobců údává, že životnost kamenných kuchyňských desek je přes 100 let!

Snadná údržba – Tento hladký povrch je opravdu snadný na údržbu, přischlé nečistoty se odstraňují škrabkou se žiletkou. Naopak agresivních čistících prostředků (pískové prostředky) je nutné se vyvarovat.

Poskytuje nadstandardní služby
Mezi možné nadstandardní služby patří například vyhřívání desky, které není u klasických dřevěných kuchyňských desek možný.

Co hovoří proti výběru kamenné kuchyňské pracovní desky

Cena – Za kvalitu se platí a je tomu tak i u kamenných desek.

Vysoká hmotnost – Bydlíte-li v bytě, nebo máte kuchyň v patře a máte obavy o statiku Vašeho bydlení kvůli zatížení stropů, tento kuchyňský prvek Vašim stropům rozhodně nepomůže.

Každý kus je originál – Struktura materiálu není do puntíku totožná jako je možné vidět v kuchyňských studiích nebo v propagačních materiálech, což může právě tento aspekt odradit potencionální kupce, kteří preferují spíše tovární povrchy.

 
Bydlení v Lopez Island,
 Zdroj: Foto: fotogaleriekuchyne.cz
Bydlení v Lopez Island, Spojené státy americké
Kde bydlí Santa Claus Villa, Severní pól
 Zdroj: Foto: pindertile.com
Kde bydlí Santa Claus Villa, Finsko
Bydlení v Lopez Island, Spojené státy americké, americké bydlení snů
Bydlení v Lopez Island, Spojené státy americké, bydlení jak má být
Bydlení v Lopez Island, Spojené státy americké, ubytování ve Washingtonu
 Zdroj: Foto: houzz.com

Autor: