Jak vyzrát na pohodlné bydlení

Nemusíte nutně patřit mezi ty, kteří mají před sebou prázdný byt celé týdny po nastěhování. Hodláte-li si jej zaplnit dle vašich potřeb a přání byť s omezeným rozpočtem, vyřešte jen část interiéru ukládacími prostory či sladěním designu. Ať tak či onak, je dobré, dát některým přehlíženým aspektům větší váhu.

kitchen-35
Zdroj: www.sublimegroup.com.au

Na které faktory je dobré se zaměřit při výběru nábytku do vašeho obydlí?

Pokud budete chtít, aby váš nábytek byl pevnější a měl celkově masivnější vzhled, je dobré se zaměřit na tloušťku korpusu. Ten by pak měl rozhodně být silnější než 16 mm. Standardní šířka 18 mm je v takovém případě minimum.

Totéž by zajisté mělo platit o nábytkových dvířcích. Vyšší tloušťka neboli síla nábytkových dvířek a obzvláště těch, jež jsou namáhány více, by měla být samozřejmostí. Není příliš vhodné uvažovat o variantách, které jsou užší nežli 18 mm, jelikož máte i větší možnost volby při frézování hran, ale zejména také plochy dvířek.

Nikterak opomíjen by také měl být fakt, že spojení skříněk sestavy má být v dnes již standardním případě realizováno za pomoci spojovacích šroubů. Jednak jsou více estetické nežli obyčejné vruty, které jsou navíc pevnější. Při montáži, která může být tzv. nanečisto, aby se odstranily případné chyby, nedojde při opětovném sestavení kuchyně k poničení korpusu. Tudíž i zde je třeba dbát zvýšené pozornosti, aby váš nábytek byl skutečně jakostní.

inspirace kuchyně
Zdroj: www.sublimegroup.com.au
kuchyně Zdroj: www.sublimegroup.com.au
nejhezčí kuchyně - inspirace Zdroj: www.sublimegroup.com.au
Autor článku: Michal Lamplota

Autor: