Osobité vodovodní baterie – Vyšperkujte si dřez či umyvadlo!

Vyšperkujte si dřez či umyvadlo! Najděte si originální osobité vodovodní baterie, kterou budou krásné, elegantní a přesně dle vašeho vkusu. I nad dřezem se může skrývat klenot.

1baterie
Foto: mand.cz

Šperk pro vaše umyvadlo nebo dřez? Řeč samozřejmě není o zlatě, stříbře či drahých kamenech. Nebudeme umyvadlo osazovat rubíny ani mýdlenku vykládat perlami. Skutečným designovým skvostem totiž může být i zdánlivě velmi obyčejná vodovodní baterie. Podíváme se na ty, se kterými váš interiér skutečně „prokoukne“!

Umyvadlová baterie musí ladit!

Umyvadlová baterie dotváří vzhled celé koupelny. Základ její krásy přitom tkví v jednoduchém pravidlu – musí ladit! Interiérové prvky, které si vzájemně konkurují, odporují nebo zkrátka se k sobě jen nehodí, nesluší žádnému prostoru, a neprokážou službu ani vaší koupelně. Pokud tedy vybíráme baterii nad umyvadlo v koupelně, ve které se nachází ještě vana či sprchový kout, je vhodné sladit umyvadlovou baterii s tou nad vanou, ve sprše či s ostatními koupelnovými doplňky. Není to ale rozhodně nic složitého, neboť výrobci nabízí ucelené řady svých výrobků, které právě toto vkusné sladění umožňují.

2baterie

Zpět ale k designu. Je libo baterii hranatou nebo kulatou? Vysokou či nízkou? Naše nabídka je opravdu široká a uspokojí veškerá vaše přání. Elegantní vysoká baterie, jakou je například baterie Triumph Sapho 3902L/S nebo Thor Effepi 9032, bude slušet umyvadlu ve tvaru mísy nad deskou. Tato baterie přitom může vyniknout stojící samostatně vedle takového umyvadla. Velmi krásné jsou ale i baterie nižší a robustnější, které sice svým tvarem nepřipomínají labutí šíji, jejich design ale velmi rafinovaně vynikne například u mělčího ale širokého oválného umyvadla, které k nižší baterii vytvoří zajímavý kontrast. Svými hranatými tvary nás upoutala umyvadlová baterie LOIRA RAV Slezák LR526.0 či elegantní Ginko Sapho 1101-06.

3baterie

Granitové dřezy vkusně doplní baterie s granitovou povrchovou úpravou

Při výběru baterie nad dřez je dalším kritériem, které bychom měli sledovat, i materiál, ze kterého je dřez vyrobený. I dřezy podléhají módním trendům a tak kromě tradičních nerezových dřezů, kterým sluší chromové dřezové baterie, se stále častěji prosazují moderní materiály. V našich kuchyních se tak pomalu zabydlují dřezy granitové či dřezy kombinují nerez a sklo.

Kouzlo granitových dřezů spočívá i v široké barevné škále, ze které můžeme vybírat. Byla by škoda právě tuto výhodu uzemnit baterií, která by neladila. Proto v naší nabídce najdete i dřezové baterie s granitovým povrchem, které s dřezem krásně splynou. Například baterii Alveus RAPA NUI můžete zakoupit jak v klasických barvách, tak i v těch méně tradičních, jakými je elegantní béžová či rafinovaná tmavě hnědá.

4baterie

Chromové dřezové baterie v sofistikovaném designu

Chromové dřezové baterie ale rozhodně nezůstávají pozadu! Naopak. Design těchto baterií je velmi sofistikovaný a uspokojí i nejnáročnější klientelu. Velmi elegantní je páková dřezová baterie Alveus INKA či Alveus MONARCH FONTANA, která je navíc v atraktivní zlaté, měděné nebo antracitové povrchové úpravě. Originálním doplňkem vaší kuchyně se stanou baterie Alveus SALTO II či MASTER-S Semi-Profi Blanco 514246 upoutávající pozornost především díky velmi netradičně řešené sprše (dřezová baterie se sprchou), která je navíc velmi praktickým prvkem, což při mytí nádobí ocení každý. Jedinečně a skutečně neokoukaně působí dřezová baterie JULOS 516754 Blanco. Její kónicky se zužující tělo působí velmi jemně a subtilní a krásně doplní dřez zabudovaný pod deskou právě tak, aby vynikl její originální vzhled.

5baterie

Teď už je více než jasné, že šperk nemusíme nosit jen na krku či na prstu, ale můžeme ho schraňovat i v kuchyni nebo v koupelně. Originální designové dřezové či umyvadlové baterie vynikají neotřelým designem, který je skutečně nesmrtelný!

Autor: