Nápady na skladování potravin

Otázku se správným a efektivním skladováním potravin v domácnosti jednou řešil snad každý z nás. Proto dnes přinášíme několik praktických nápadů, jak skladování potravin vyřešit. Některé z nich možná už znáte a dokonce je i používáte, některé však pro vás možná budou novinkou.

glass2

Zdroj: freshome.com

Proč dbát na správné uložení potravin

Správné uložení potravin vám zaručí nejen to, že se potraviny nezkazí a ani do nich nenaleze nepříjemný hmyz, ale také že budou vždy snadno po ruce, když je budete potřebovat. Proto byste se neměli bát do různých organizérů a dóz investovat. Nejprve si ale zjistěte, kde je dobré jaký druh potravin skladovat, zda je třeba je mít uzavřené, zda potřebují chlad nebo naopak pokojovou teplotu. Rozdělit byste si je měli také podle toho, jak často je potřebujete. Některé bude praktičtější mít v kuchyni, jiné naopak můžete s klidem umístit do spíže či sklepa.

butlerr

Police, skříně i stojany

Základem správného skladování potravin bude dostatečný úložný prostor. V kuchyni využijte volných polic a skříní, u kterých můžete využít i dvířek i uchycení háčků. Do polic pak potraviny dávejte v průsvitných nebo jasně popsaných dózách. Na trhu jich najdete dostatek a v různých velikostech. Důležitá je ale také technika ukládání potravin, se kterou vám mohou pomoci různé doplňující stojany, příčky a háčky. To vše jsou pomocníci, kteří se postarají o správné a efektivní uložení vašich potravin.

levelsbasket2labelssjar
Zdroj: freshome.com

Autor: