Pálené střešní tašky jsou zárukou jistoty

Tradiční krytina pro šikmé střechy? Pálená střešní taška je tu už staletí a z módy rozhodně nevyšla. Ať už sháníte tradiční bobrovku nebo se vám hodí moderní keramické tašky, vše najdete v čerstvém katalogu výrobků Tondach. Samozřejmostí je široké spektrum barev i šablon. Nebojte se experimentovat a sáhněte po některém z neotřelých typů střešních tašek nebo vsaďte na klasiku a vyberte si jednu z historizujících střešních tašek Tondach.

Jaké jsou výhody keramické pálené střešní tašky?

Záruku sice získáte jen na desítky let, skutečná životnost se dá ale počítat ve stovkách. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Jakou střešní krytinu najdete na našich nejstarších památkách? Pálená střešní taška zkrátka přečká věky. A když je třeba, snadno vyměníte vadnou tašku za novou. Kromě dlouhé životnosti se mohou pálené střešní tašky pyšnit také vysokou mechanickou odolností a odolností vůči klimatickým změnám. I barva střešní krytiny je odolná proti UV záření, a tak se nemůže stát, že se vám za pár let tašky odbarví.

Keramické střešní tašky patří mezi těžké střešní krytiny

Stejně jako betonové střešní tašky nebo břidlicové šablony, patří i keramická pálená střešní taška do skupiny těžkých maloformátových střešních krytin. Tyto krytiny jsou vhodné zejména pro šikmé střešní roviny s hustým a rovným krovem. Pro oblé konstrukce je dobré volit typ střešní tašky, která celou konstrukci obejme a skryje nerovnosti. Skvělou volbou pro věžičky, vikýře i volská oka je střešní taška bobrovka. Keramické tašky jsou o něco málo těžší, nebo stejně těžké, jako betonové střešní tašky. Narozdíl od betonových ale vyžadují přesnější osazení krovu. Keramická taška potřebuje na střešní latě dobře posadit a prohnutí či další nerovnosti krovu ji v tom mohou bránit. Pokud se rozhodnete pro těžkou střešní krytinu jako náhradu za tu lehkou, doporučujeme nechat přepočítat krov, abyste ověřili, že má dostatečnou únosnost a zvýšené zátěž pro něj nebude problém.

Klasický vzhled, skvělá cena, dlouhá záruka a neomezená životnost

To je jen několik výhod pálené keramické střešní tašky. Keramické tašky jsou stále volbou číslo jedna. Zájem o ně mají nejen majitele starších budov, kteří se chytají na rekonstrukci, ale i majitelé novostaveb. I střecha z pálených tašek lze efektivně zateplit a zamezit tak zbytečným únikům tepla. Nic vám tak nebrání vytvořit si útulný podkrovní pokoj, třeba jako ložnici nebo pracovnu. S úplnou sadou střešních tašek Tondach vám navíc nebude chybět žádný díl od hřebenových dílců po odvětrávací tašky.

Autor: