Dětské pokoje pro ty nejmenší

Vhodně situovat dětský pokoj není vždy snadné. Obzvlášť pokud se jedná o pokoj pro ty skutečně nejmenší, kteří vyžadují naši nepřetržitou péči. Místnost musí splňovat podmínky pro zachování bezpečí dítěte a to není vždy tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

dětský pokoj
Zdroj: home-designing.com

Co by v dětském pokoji nemělo chybět

V případě, že je pokoj určen pro malé dítě, bude ještě jeho postýlka nutně potřebovat ohrádku. Té se mnohdy nevyhnete ani v případě, kdy chcete pro dítě vyhradit určitý bezpečný prostor ke hrám. Vhod vám přijdou pochopitelně také různé úložné prostory pro uschování dětského oblečení a doplňků. Obvyklou součástí výbavy pokojů bývá u takto malých dětí i praktický přebalovací pult. Kvalitní osvětlení a prostory pro úschovu hraček jsou již samozřejmostí.

dětský pokoj

Na co si dát pozor

Už během samotného zařizování dětského pokoje se snažte eliminovat počet ostrých hran a jiných nebezpečných věcí, které by vašemu dítěti mohly způsobit úraz. Skříně a jiný podobný nábytek dobře ukotvěte ke stěně, aby nehrozilo jejich převrácení. Pozor si dejte také na zásuvky, na kterých by neměla chybět dětská pojistka. Velmi účinné je také zabezpečení oken a dveří, které uvítají zejména ti z vás, kteří bydlí ve vyšší patrech. Stejně opatrní buďte i při výběru interiérových doplňků, které musíte také vybírat vždy s ohledem na věk dítěte, abyste předešli případným nehodám, ke kterým může dojít.

Náš tip: Když potomek trochu povyroste, sklopné šatní tyče skříně podobného rázu zajistí, že dítě nemusí šplhat na ne příliš bezpečné schůdky, ale pohodlně a si ze země přitáhne i oblečení z vysokých pater skříně.

dětský pokoj

dětský pokoj

dětský pokoj

děstký pokoj

dětský pokoj

dětský pokoj

dětský pokoj

dětský pokoj
Zdroj: home-designing.com

Autor:

Vložit komentář