Jak si zařídit stylovou ložnici

Ložnice jsou v každém bytě i rodinném domě místností, ve které trávíme většinu času. Mnohdy si to ani neuvědomujeme, protože slouží převážně ke spánku. To ale neznamená, že by se mělo vybavení ložnic podceňovat a jejich elegance také.

ložnice
Foto: albero.sk

V ložnicích nejen spíme, ale také se převlékáme, odpočíváme, nebo si čteme. Na to bychom měli myslet a eleganci ložnic tak měli věnovat dostatečnou pozornost.

Základem jsou samozřejmě postele a nábytek

Nejdůležitějším druhem vybavení do ložnic jsou samozřejmě postele. Spánek je nejdůležitější činností, kterou v ložnici provádíme. U postelí je důležité myslet na to, že se skládají ze tří důležitých součástí, které do sebe musí ideálně zapadnout. Jedná se o korpus postele, rošt a matrace. Všechny tři části musí být maximálně kvalitní, aby byl spánek opravdu příjemný. Neměl by chybět ani stylový nábytek do ložnice. Ten se většinou skládá ze sestav šatní skříně komod a nočních stolků.

ložnice
Foto: albero.sk

Nepodceňujte význam nočních stolků

Mnoho domácností při zařizování vybavení ložnic se snaží ušetřit a někdy šetří na druzích vybavení. Například vynechají noční stolky k posteli. Postupem času ale zjistíte, že noční stolky jsou pro ložnici téměř nepostradatelné. Může na nich být pití, budík, telefon nebo lampička. Lampičky jsou v ložnicích důležité. Když se vzbudíte uprostřed noci v absolutní tmě, není příjemné dojít až ke dveřím a rozsvítit si hlavní světlo. Když už jsme u osvětlení ložnic, v současnosti jsou ideální volbou LED žárovky. Pro jejich výběr doporučujeme ezarovky.cz.

ložnice
Foto: albero.sk

Stěny nemusí být holé

Stále více se v moderních interiérech využívají přírodní materiály, zejména přírodní dřevo. To ale nemusí být jen na podlaze nebo v podobě nábytku z masivu, ale i na stěnách. Obklad stěn z přírodního dřeva je ideální z hlediska desénového i praktického. Pokud máte zájem o elegantní obklad do interiéru z masivního dřeva, můžete vyzkoušet třeba tatranský profil.

Autor: