Čistotu v koupelně ochrání vanové zástěny

Při rekonstrukci menší koupelny vzniká často dilema, zda do ní umístit vanu, nebo sprchový kout. Existuje řešení, při němž se majitelé nemusí vzdát ani účinků relaxační koupele ve vaně, ani rychlého osvěžení ve sprše. S vanovou zástěnou se lze pohodlně sprchovat ve vaně, aniž by pak všude kolem byla potopa.

Na jakou vanu se vanová zástěna nebo vanové dveře hodí?

Vanové zástěny a dveře se nejlépe hodí ke klasickým vanám s rovným horním lemem. Např. vanové zástěny Ravak se hodí nejen k vlastním modelům, ale také k dalším obdélníkovým vanám na trhu. V nabídkách výrobců a obchodů najdeme tři základní typy vanových zástěn, z nichž se dá vytvořit sprchový kout:

  1. Rovné zástěny, které zakryjí část, nebo celou vanu.
  2. Zaoblená zástěna k rohové vaně (nelze zakrýt celou vanu).
  3. Rovné zástěny, které se dají zalomit, a tím vytvoří plnohodnotný sprchový kout.

Použité materiály a jejich údržba

Vanové zástěny se vyrábějí ze stejných materiálů jako sprchové kouty. Levnější praktickou variantou jsou zástěny z plastu a hliníku, na kterých se neusazuje vodní kámen. Vyrábí se i se vzory, na těchto zástěnách není vidět každá kapka nebo skvrnka. Luxusnější a elegantnější variantou jsou dveře a zástěny z bezpečnostního skla. U firmy Ravak jsou opatřeny ochrannou vrstvou Anticalc pro lepší údržbu.

Výhody vanových zástěn

Do nové koupelny se už nehodí sprchové závěsy, lepící se na tělo a podléhající plísni. Moderní vanové zástěny ochrání okolí vany před nacákáním a jsou navíc krásné. Díky nim může být i v malé koupelně místo pro vanu a sprchu v jednom. Moderní materiály a čisticí prostředky zabraňují usazování vodního kamene a dalších nečistot. Matná vanová zástěna poskytne zároveň dostatek soukromí při sprchování i koupání. Skládací vanová zástěna pokryje větší plochu a umožní pohodlnější vstup do vany, na druhou stranu se hůř čistí kvůli rámům a profilům, na nichž se více usazují nečistoty.

Autor: