Přístřešek na auto – skvělá ochrana před počasím

Není nic neobvyklého, že u jednoho rodinného domu vidíte více aut.

garážové stání zastřešené
ilustrační foto: Domky-delta.cz

V dnešní době je normální, že má rodina více aut. Jenže při stavbě domu to mohlo být jinak a mohlo se počítat pouze s jedním a tak je u domu pouze jedna garáž, nebo možná žádná. Pokud chcete své auto chránit nejen před špatným počasím a nechcete investovat peníze a čas do stavby garáže, můžete si pořídit přístřešek na auto.

Proč zrovna přístřešek na auto

Největší výhodou oproti garáži bude jistě cena, která je podstatně nižší. Dřevěný přístřešek na auto není nikterak složité zkonstruovat, takže pro zručného majitele nebude žádný problém rychle a snadno přístřešek postavit. Další výhodou je, že se auto nachází venku a není tak vystaveno prudkým výkyvům teploty, navíc kolem něj proudí vzduch, takže rychleji vysychá a nezačne tak rychle rezavět. I když je auto venku, střecha ho ochrání před letním přehříváním, UV zářením, deštěm a sněhem.

Nejenom pro auto

Pokud nemáte na své zahradě kůlnu garáž nebo sklep, můžete si pořídit přístřešek pro auto, u kterého bude přidaný malý sklad, do kterého můžete schovat některé věci. Například jízdní kolo, zimní pneumatiky, zahradní sekačku nebo další zahradní nářadí. Díky této kůlničce budete mít na své zahradě vše uklizeno a věci budete mít v bezpečí pod zámkem.

Stavební povolení

Pokud teprve plánujete stavbu nového rodinného domu a víte, že budete v budoucnu potřebovat přístřešek na auto, nechte si ho od architekta do projektu zpracovat. Nebudete muset znovu na stavební úřad. I když se vejdete stavbou do 25 m2 zastavěné plochy a nebude vyšší než 5 m, na stavební úřad zavítat budete muset. Nepotřebujete stavební povolení, ale uzemní souhlas nebo rozhodnutí potřebovat budete. Nezapomeňte, že pokud se rozhodnete pro přístřešek na auto, pod který se vejdou dvě auta, může se stát, že zastavěnou plochu 25 m2 nebude těžké přesáhnout.

Autor: