Podle čeho vybírat kancelářský nábytek

Vzhledem k tomu, že ve většině případů se v kancelářích tráví mnoho času, je dobré obzvlášť výběru nábytku věnovat pozornost. Určitě nám to napomůže k vytvoření příjemného prostředí pro naše zaměstnance, kde budou odvádět svojí práci rádi a cítit se u toho příjemně.

kancelářský nábytek
ilustrační foto: vazda.cz

Je dobré vědět, že místo, kde pracujeme napomáhá naším pracovním výkonům a k odvádění efektivní práci. Kancelářský nábytek by měl být praktický, ale také by měl zapadnout do kancelářského interiéru.

Kancelářské židle

Hlavním kamenem kancelářského nábytku jsou židle, na kterých trávíme většinu času. Proto je dobré klást na kancelářské židle větší důraz. Židle jsou v současné době vybaveny různými vychytávkami, které zajišťují pohodlné sezení a předchází tím zdravotním problémům, které můžou při dlouhodobém sezení v budoucnu nastat. Židle by měla být úměrná zátěžím, kterým bude vystavena a také je na místě zvolit vhodný potahový materiál, který by měl chránit židli před odřením a na dotyk byl příjemný.

Je důležité, aby židle byla konstrukčně pevná a nehrozilo například převrhnutí. Dále by jsme svojí pozornost měli věnovat opěrkám zad, rukou, a krční páteře aby jsme co nejméně namáhali zádové svalstvo a obratle, které při sezení dostávají zabrat nejvíc.

Co se týče volby barev, tady by jsme měli hledět na barvu ostatního kancelářského nábytku tak aby k sobě co nejlépe ladil.

Pracovní stůl

Vzhledem k velikosti tohoto nábytku je stůl určitě dominantou celé kanceláře. Při výběru by měl pracovní stůl splňovat naše potřeby pro komfortní práci co se velikosti pracovní plochy týče. Výšku pracovního stolu si každý musí určit podle svých proporcí.

Měli by jsme si uvědomit, co vše na stole bude, jako například počítač, lampička s psacími potřebami dále také tiskárna nebo další komponenty. Úložný prostor je též na volbě naší potřeby.

Autor: