Pojištění domácnosti vám pomůže v krizových chvílích

Mnohdy stačí jen chvilička. Zatáhne se obloha, přijde bouřka a blesk si navzdory veškerým přírodním a fyzikálním zákonům vybere právě váš dům – který shodou okolností ani nemá hromosvod. Ozve se ohlušující rána a dům začne hořet. Ani se nenadějete a z vašeho domova zbudou jen trosky. Mrazí vás jen při pomyšlení na takovou situaci? Nestává se příliš často, ale čas od času ano. A pokud člověk, kterému se něco takového stane, nemá sjednané pojištění domácnosti, je to ještě mnohem horší.

domacnost-pojistit
Foto: pixabay.com

Poplatek za pojištění domácnosti je přitom jen nepatrný zlomek v porovnání se škodami, ke kterým takto může dojít. Ale nejedná se jen o úder blesku, vaši domácnost může poškodit či zničit i vichřice, spadlý strom nebo sesuv půdy. Ne za všechny škody navíc může příroda – stává se bohužel i to, že rodiny přijdou o všechno kvůli zlodějům.

K čemu slouží pojištění domácnosti

Právě uvedené škody (a spoustu dalších) kryje pojištění domácnosti. Pojistit lze i cennosti, elektroniku, sportovní potřeby, věci zvláštní a kulturní hodnoty či zvířata, nebo také prostory, které k bytu nebo domu přináležejí – například sklep nebo garáž. Součástí je také pojištění občanské odpovědnosti za škodu – ať už se jedná o újmu na zdraví, majetku, finanční či nefinanční újmu.K pojištění domácnosti patří zdarma i základní asistenční služby. Vězte, že v případě nějakých velkých problémů oceníte jakoukoli pomoc.

Užitečné odkazy

Pojištění domácnosti v česku – podcenění rizik
Srovnání nejlevnějšího pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti si můžete sjednat online

Nemusíte se ani bát toho, že by vám sjednání takového pojištění zabralo příliš mnoho času. Existuje totiž možnost sjednat si pojištění domácnosti online. Vyhnete se tak zbytečnému cestování na osobní schůzku, čekání, až se na vás dostane řada, i případnému přemlouvání a naléhání, abyste si zaplatili i produkty, které pro vás jsou zbytečné. Vše si vyřídíte v klidu a pohodlí domova a pojištění si nastavíte přesně podle svých potřeb.

Autor: