Ozdobte svá okna truhlíky s květinami a dejte je na odiv všem kolemjdoucím

Nastává doba, kdy přemýšlíme, jaké květiny letos ozdobí náš dům zvenčí. A nejen to.

truhlík
ilustrační foto: habitat-cz.cz

Báječnou dekorací se mohou stát i barevné a zároveň praktické truhlíky, které doplní celkový ráz stylu exteriéru a usnadní vám celkovou péči o rostlinky. Stačí si jen vybrat barevný tón ladící k fasádě či zvolenému druhu květů a vytvořit dokonalou souhru.

Nechte se inspirovat

Než se rozhodnete pro nákup, hodí se poohlédnout se po notné dávce inspirace. Záhy tak zjistíte, co vše je možné na našem trhu sehnat, jaké barevné kombinace truhlíky a květináče nabízí a jak dokáží ozdobit celé prostředí. K tomu vám skvěle poslouží internetové stránky habitat-cz.cz.

Nabízí velké množství truhlíků i květináče, které můžete umístit nejen na okna, ale i ke vchodovým dveřím, na terasu, ozdobení pergoly…

Vyberte velikost, jakou potřebujete

Ať už máte okno jakýchkoli rozměrů, nebo chcete popínavé květiny umístit na zábradlí balkonu, díky mnoha rozměrům truhlíků zvolíte snadno takový, který lze umístit na malé okno, např. koupelny stejně dobře, jako větší pro velká okna.

I květináče nabídnou dostatek prostoru menším, ale i větším rostlinám nebo venkovním keříkům či stromkům. Pěstovat tak můžete kupříkladu oleandry a na zimu je jednoduše přemístit do sklepa nebo zimní zahrady k přezimování.

Zavlažování vás nebude svazovat

I truhlíky a květináče prošli velkou inovací a pryč jsou doby, kdy byste na rostliny museli denně pamatovat. Stačí vybrat si samozavlažovací typ a pro vás tak bude snadnější vycestovat na vysněnou dovolenou nebo prodloužený víkend k přátelům. Zalévání je potřebné jen jednou za např. 4 dny a najít kamarádku či rodinného příslušníka, který se jednou či 2x za váš pobyt mimo domov zastaví vaše květiny zalít.

Investujte do kvalitních a pro květiny vyhovujících truhlíků a květináčů. Budete se na ně rádi dívat a svou funkci budou plnit k vaší naprosté spokojenosti.

Autor: