Designový kobereček nejen pod stromeček

Vánoce už jsou za rohem a vy se jistě chystáte zahalit svůj domov do slavnostního hávu. Letos budeme svátky nejspíš trávit v rodinném kruhu a doma strávíme více času, než je obvyklé. Rozhodně se proto vyplatí investovat do dekorací.

Hlavním cílem celého snažení je pěkně upravený interiér, z kterého dýchá rodinná pohoda a kouzelná atmosféra. Jak vybrat ty pravé doplňky, které vám pomohou vykouzlit jedinečnou atmosféru, ve které se budete cítit příjemně a pohodlně a alespoň na jeden večer zapomenete na starosti všedních dní?

Není podmínkou, že musí být všechny dekorace zrovna s vánoční tematikou. Hezký a upravený interiér se taky počítá, navíc se z něj můžete těšit i jindy než o Vánocích. Aby to u vás nakonec nevypadalo jako v Santově vesničce, musíte se ubránit všudypřítomné reklamě, nekupovat každou věc, kterou uvidíte a ladit interiér do jednotného stylu.

Barva letošních Vánoc je…

Barvou letošních Vánoc je temně modrá, která se inspirovala noční oblohou. Skvěle se kombinuje se zářivými světýlky, které připomínají hvězdy. Modrá může přecházet až do černé, vypadá tedy velmi elegantně. Můžete si pořídit modré ozdoby, ale stačit budou i temně modré stužky, které přivážete na větve stromečku. Na stůl prostřete modrý ubrus a na dárky použijte temně modrý balicí papír. Na zem si můžete pořídit kusový koberec, který se vám bude jistě hodit i jindy.

Své místo však mají i tradiční kombinace zelené a červené, které se staly ve vánočních dekoracích již evergreenem. Když si tedy vyladíte dekorace do těchto barev, budete letos 100% in.

Vánoce mají letos podtitul udržitelné, proto byste neměli příliš plýtvat a klidně vytáhněte dekorace z let minulých. Nic tím nezkazíte, protože letošní svátky jsou i tak trochu o návratu k tradicím.

Vedle červené, zelené a temně modré bude mít letos své místo v dekoracích i bílá barva. Především modrobílá kombinace evokuje skandinávský styl, který je stále velmi oblíbený. Ten se vyznačuje pohodlností a příjemnými materiály. Pořiďte si přehozy na pohovku i přes postele a rozhodně nezapomeňte na měkké koberečky, které váš interiér příjemně zateplí a zútulní.

Útulný interiér, huňatý kobereček

Měkký, huňatý a chlupatý kobereček s vysokým vlasem si užijí jak děti při rozbalování dárků pod stromečkem, tak i vy při lenošení před televizí či při povalovaní a čtení oblíbené knihy. Kromě krásné a elegantní dekorace s koberečkem získáte i velmi praktický kousek do vašeho bytu či domu. Kromě toho, že kobereček zdobí, dokáže i chránit proti nastydnutí a pokud má protiskluzovou úpravu, brání i před úrazy.

Designový kobereček může být i skvělým dárkem pro vaše blízké. Vzhledem k tomu, jaké typy a druhy dnes na trhu najdete, jistě vyberete vhodný model. Při výběru se můžete inspirovat módními trendy nebo vkusem obdarovávaného či jeho koníčky.

Autor: