Na co si dát pozor při výběru matrace a jaké jsou ty nejlepší

Chystáte-li se koupit novou matraci, na chvilku se zastavte a nad svým záměrem se zamyslete. Uvědomte si, že koupí nové matrace si vlastně kupujete své zdraví a spokojený život. Jedině během spánku má lidské tělo šanci regenerovat a získávat energii na další dny. Na výběru matrace tedy velmi záleží. Přinášíme vám přehled nejdůležitějších aspektů, na které si musíte dát pozor!

nejlepší matrace
Foto: nabytek-elegance.cz – Multipocket zdravotní matrace SILVO

Zóny jsou alfou a omegou každé matrace
U matrací jsou extrémně důležité zóny. Lidské tělo totiž potřebuje pro různé části jinak tvrdou oporu. Nejlepší je vybírat matrace, které mají 7 zón – poskytují totiž ideální oporu pro oblast šíje, ramen, zad, kyčlí, stehen, lýtek a chodidel. Dobré jsou i matrace s 5 zónami. Pokud máte zdravotní obtíže, vyberte si zdravotní matraci. Ta musí mít speciální certifikát, který je zárukou jejich zdravotních účinků. Vhodně zvolená matrace poskytuje stabilní oporu pro vaše tělo a také pomáhá optimálnímu chodu krevního oběhu.

nejlepší matrace
Foto: nabytek-elegance.cz – vysoce elastická matrace EXCLUS

Na tvrdosti záleží!
Důležitá je tvrdost matrace. Lepší je, pokud si matraci přímo vyzkoušíte na prodejně. Jedině tak poznáte, jestli vám tvrdost vyhovuje či nikoliv. Pro děti jsou například lepší tvrdší matrace. Každá matrace by měla být elastická – to znamená, že by se měla dokonale přizpůsobit tvaru vašeho těla. Tvar by měla měnit jen v místě zatížení.

Jaký materiál zvolit?
Velmi oblíbené jsou matrace s paměťovou pěnou, které se umí dokonale přizpůsobit tělu v jakékoliv poloze. Skvělou volbou jsou i speciální kokosové matrace. Ty se kromě výborné elasticity mohou pochlubit i dlouhou životností, protože kokosová vlákna jsou zárukou optimální cirkulace vzduchu uvnitř matrace.

nejlepší kokosová matrace
Foto: nabytek-elegance.cz – kokosová pružinová matrace BON KOKOS

Ještě musíte mít…
Sama matrace kvalitní spánek nikdy nezajistí. Velkou roli hraje i kvalita roštu. Ideální volbou je lamelový rošt, který zvyšuje životnost matrace. Pokud si chcete dopřát ještě větší pohodlí, kupte si polohovací rošt.
nejlepší matrace
Foto: nabytek-elegance.cz – lamelový rošt REGUL

Autor: