Proč se vyplatí provádět průběžnou údržbu kanalizací a odpadních trubek?

Preventivní a průběžná údržba odpadních trubek čištěním je velmi důležitá. Ať už se jedná o rodinné domy nebo o kanalizace z bytových domů. Kanalizace se postupně ucpávají a tvoří se v nich nánosy. Ty pak mohou nečekaně ucpat celé potrubí a havárie je na světě.

čištění kanalizací
Zdroj: vservis.cz

Havárie vždy dokáží překvapit v nejméně vhodnou chvíli. A právě proto je údržba kanalizací čištěním velmi rozumným řešením.

Jak na to?

Čištění kanalizací rozhodně není žádným jednoduchým krokem. Jedná se o velmi specifickou činnost. Pokud chcete dosáhnout opravdu kvalitních výsledků, které dokáží zaručit čistotu kanalizace, jsou k tomu zapotřebí zkušenosti a ta správná technika. Vzhledem k tomu, že jen málokdo má v dílně vybavení pro čištění kanalizací, je vhodnou volbou kontaktování specializované firmy v této oblasti. Například V-servis.

V-servis je na čištění kanalizací specialistou

Jednou z mála specializovaných společností na čištění kanalizací na našem trhu je V-servis. Tato firma nabízí kompletní a především důkladné čištění kanalizací od usazenin. Vy tak budete mít jistotu, že se vám potrubí nezacpe v nejnevhodnější okamžik. K čištění a dosažení opravdu dokonalého výsledku využívá V-servis dlouholeté zkušenosti pracovníků v tomto oboru a také moderní technologie.

Čištění provádá Hydromax 1 a Hydromax 2

Právě Hydromax 1 a Hydromax 2 jsou stroje, které společnost V-servis k čištění odpadů využívá. Hydromax 1 je určen pro potrubí DN 75-300. Díky poměrně malým rozměrům se vejde i do míst s horším přístupem. Vysokotlaké čerpadlo dokáže dokonale odstranit z odpadních trubek veškeré nečistoty. Čištění probíhá hadicí o délce 30m. Hydromax 2 má větší rozměry, vyšší výkon a je určen také pro potrubí DN 75-400. Délka hadice je 90 m a poradí si také s většími usazeninami.

Po vyčištění si nechte zkontrolovat stav kanalizace

Vyčištění kanalizací je hlavním, ale rozhodně ne jediným krokem při údržbě. K těm dalším patří také kontrola stavu potrubí. Ta se nedá pozorovat pouhým okem, ale opět jsou zapotřební moderní technologie. A ty má V-servis také. Ta také totiž zajistí odborný kamerový průzkum stavu kanalizace. Ten dokáže odhalit i poškození, která by mohla vést opět k případné havárii. Nejčastěji e jedná o prasklé potrubí. Kamerový průzkum přesně odhalí místo poruchy a pomáhá při řešení problémů.

Autor: