Hultafors: Poctivé ručně vyráběné sekery i nože pro každého řemeslníka

Za švédskými sekerami Hultafors stojí poctivá ruční práce, díky níž je dosažené výjimečné trvanlivosti a kvality. Nože Hultafors jsou vyvíjeny ve spolupráci se skutečnými řemeslníky. Stvořila firma Hultafors ráj opravdového muže?

Screenshot1
Foto: kovani-kliky.cz

Poctivá sekera a nůž, na který je spoleh – tak by měla vypadat výbava opravdového muže. Vždyť malý univerzální nožík si s sebou pánové nosí v kapsách již od dětských let, kdy s ním vyřezávali první loďky z kůry, a malou sekeru chtěl mít snad každý, když viděl tátu na chatě sekat dřevo. Sekera a nůž, tato nepostradatelná dvojka, symbolizuje kus poctivé práce, a to, jak té, která nás s nimi čeká, tak i té, která je třeba pro jejich výrobu. Když máme před sebou pořádný dubový kmen, který je třeba rozštípat, potřebujeme spolehlivý nástroj. Nůž musí také splňovat náročná kritéria, abychom s ním zvládli vše od nařezání lan na dětskou prolézačku až po odborné řemeslné práce. Pokud hledáte sekeru či nůž, za kterými stojí poctivá ruční práce, a které vás nezradí ani v těch nejtěžších situacích, jsou produkty značky Hultafors to pravé.

Sekera Hultafors, výjimečná kvalita a poctivá ruční práce

Sekera Hultafors není sekera jako každá jiná. Zapomeňte na ty běžné, které vám možná leží v kůlně na chatě. Každá sekera Hultafors představuje jedinečný kus. Je vyrobena z několikrát překládané švédské oceli, což zaručuje její výjimečnou trvanlivost. Této špičkové kvality je docíleno pečlivou ruční prací! Kovář kuje ocel tak dlouho, dokud nedosáhne požadovaného tvaru sekery. Tím se zvyšuje její hustota, tedy i odolnost. Topůrko je vyrobeno ze dřeva ořechovce bílého známého také jako hickory. Po nasazení je fixováno dřevěným a ocelovým klínem.

Hultafors nabízí sekery v několika provedeních – vybrat si tak může skutečně každý. Univerzální sekerou, která je k dostání ve více velikostech, je sekera Hultafors Felling. Její výjimečné vlastnosti oceníte při práci na zahradě i v lese. Je vhodná pro prosekávání křovin, přesekávání dřeva menších rozměrů, odsekávání větví a podobné práce.

Screenshot2

Sekera Hultafors Hatcher se stane oblíbenou součástí vaší outdoorové výbavy

Pokud hledáte menší sekeru, kterou schováte třeba do krosny nebo ji bez problému můžete vozit v autě, představíme vám sekeru Hultafors Hatchet. Díky menší velikosti je skladná a není ani příliš těžká – váží asi 800 g. Přitom ale zvládne spolehlivě přesekat menší kmeny, štípat třísky a problém s ní nebudou ani běžné zahradní práce.

Blíží se léto na chatě či chalupě, kde si za chladnějších letních večerů přitápíte dřevem. Možná máte pěkná krbová kamna či krb i doma. V takovém případě potřebujete sekeru, která je přímo uzpůsobená na štípání. Takovým kusem je sekera Hultafors Splitting. Její speciálně upravené ostří pronikne do dřeva jako nůž do másla, čímž je zajištěn v poměru k hmotnosti sekyry výjimečný štípací efekt.

Screenshot3

Příruční sekera Hultafors Trekking Mini váží půl kila a neměří ani čtvrt metru

Příjemnou příruční sekerou je sekera Hultafors Trekking. Váží pouze půl kilogramu a je tak užitečným společníkem na lesních výpravách, nošena může být v batohu i na opasku. Její „mini“ verze o délce 235 mm je oblíbená řezbáři, neboť se skvěle hodí na hrubější opracování dřeva.

Myslivec v rodině ocení silnější loveckou sekyru, která kromě dřeva zvládne i opracování ulovené zvěře. Skutečným fajnšmekrům je určena sekera házecí. Že jste zatím nepropadli tomuto sportu? Nevadí. Díky skvělému vyvážení s ní jde práce skutečně od ruky. Nyní je ale velmi oblíbená právě na závodech a soutěžích.

Screenshot4

Nože Hultafors jsou vyvíjeny dle požadavků skutečných řemeslníků

Hledáte dárek pro opravdového muže? Kupte mu nůž. Rozhodně nešlápnete vedle. Nůž se hodí v každé situace, a ten od firmy Hultafors je navíc skutečně praktický. Hultafors totiž své nože vyvíjí ve spolupráci se skutečnými řemeslníky. Odpovídají tedy všem požadavkům, které opravdový profesionál při své práci má. V nabídce tak najdete nože elektrikářské, malířské, instalatérské a další. A v čem jsou tak zvláštní? Například nůž malířský díky svému uzpůsobenému tvaru slouží i jako otvírák vík plechovek od barev nebo jako úzký šroubovák. K vydlabávání je určen speciální dlátový nůž Hultafors. V naší nabídce najdete i nůž Hultafors vyvinutý k řezání všech typů minerální vlny.

Screenshot5
Foto: kovani-kliky.cz

Autor: