Dům na trojúhelníkovém pozemku

Dobrý architekt si dokáže poradit s jakýmkoliv tvarem pozemku a vytvořit tak příznivé podmínky pro bydlení s moderním vzhledem. Jako je to přesně v tomhle případě.

house in wall
Foto: TFernando Guerra – FG+SG

Info o projektu:
Název: House in a Wall
Autor: Sérgio Koch
Účel budovy: Rodinný dům
Místo: Porto, Portugal

Architekt Sérgio Koch si hravě vypořádal s trojúhelníkovou parcelou pozemku, která se nachází v portugalském Portu. Pozemek se rozkládá na 813 metrů čtverečních. A napojuje tak maximální komfort pro své majitele.

Dům byl navržený v cípu dvou ulice, do níž ústí dvě hlavní fasády. V nezastavěné ploše zahrady je provedena tradiční kamenná zeď, která je rovna s výškou domu a dotváří kompozici s domem. Celková rodinná usedlost je rozdělena na různé části. Kuchyně, pracovna, obývací pokoj a další blok zahrnující 3 ložnice, které obsahují vlastní koupelnu. Celková hmota je uspořádaná v takovém složení, že mezi sebou vytvářejí dva dvory, do kterých ústí okna pokojů. V zahradě je poté také umístěn vnitřní bazén. Dům má pouze jedno nadzemní podlaží nad úrovní terénu a podzemní patro pro dětský koutek v jen´jímž stropě se nachází světlík.


Foto: Fernando Guerra – FG+SG


Foto: Fernando Guerra – FG+SG


Foto: Fernando Guerra – FG+SG


Foto: Fernando Guerra – FG+SG


Foto: Fernando Guerra – FG+SG


Foto: Půdorys

Autor: