Zašupovací dveře

Každý domov je víc než vhodné tu a tam ozvláštnit některým neotřelým, originálním nápadem, jímž vtisknete svému obydlí punc individuality. A je ještě lepší, když je tento originální nápad zároveň vkusný, reprezentativní a maximálně funkční.

zašupovací dveře fotografie
Foto: www.archiexpo.com

Konzervativně smýšlející by se mohli šklíbit nad představou, že se dveře při otevírání zasouvají nebo skládají, ale tenhle způsob má svoje opodstatnění. Výborně se hodí právě do těch prostor, kde jde o každý ušetřený centimetr čtvereční místa. Tam, kde tradiční dveře při otevření doširoka trochu překáží, tam se instalované zašupovací dveře vyráběné ze dřeva, plastu nebo ze skla dobře uplatní.

Odlišnosti zašupovacích dveří od těch klasických

Proti všem očekáváním jsou zašupovací dveře velmi stabilní a spolehlivé. Zvláštností je jejich specifická instalace, pro niž doporučujeme shlédnout na internetu některé z instruktážních videí, jichž je na serveru youtube celá řádka. Pro průměrně šikovného muže (stejně tak samozřejmě pro průměrně šikovnou ženu) je pak montáž otázkou pár desítek minut. Platí, že dveře nevyžadují žádné speciální podmínky – snadno se instalují do jakéhokoli stavebního otvoru a typové ocelové zárubně.

Další zvláštností je jejich takzvaná tvárnost. Nikdy není problém je jakkoli rozšířit, nebo naopak zúžit. Stačí přimontovat několik přídavných lamel nebo jich pár ubrat a dveře tak nabývají různých rozměrů.

Výhody zašupovacích dveří

Zašupovací dveře mají maximálně tichý chod a díky širokým nabídkám typů lamel není problém vybrat takové dveře, které budou bezvadně ladit s vaším interiérem. S ohledem na charakter tohoto modelu se doporučuje využít jej na rozhraní interiér-interiér. Je pochopitelné, že jako balkonové dveře by shrnovací typ neobstál, zato dobře zapadají například do kanceláří a výborně se hodí do místností s vlhčím prostředím, tedy například do koupelen. Stejně tak běžné je jejich použití v šatnících, skříních, spížích nebo do různých výklenků.

zašupovací dveře fotografie
Foto: www.kleberandassociates.com
zašupovací dveře fotografie
Foto: www.iyume.com

Autor:

Vložit komentář