Zorganizujte si své věci

Máte často po ránu problém najít druhou botu nebo kalhoty, se kterými by vám ladilo triko? Možná je na vině špatná organizace vašeho šatníku nebo dokonce není vůbec žádná. Tomu ale dnes učiníme přítrž a podíváme se, jak si zorganizovat šatník, aby bylo vždy po ruce vše potřebné.

interiér
Zdroj: decoist.com

Rozdělte si věci na hromádky

Nejprve si budete muset určit věci podle toho, jak moc často je potřebujete. Pokud je nosíte každý týden, budou mít místo někde vepředu. Pokud se ale jedná jen o nějaké sezónní oblečení, můžete je s klidem založit do krabice a nechat je tak stranou, aby se vám zbytečně nemíchali do věcí, které nosíte aktuálně. Řád ale bude třeba zanést i mezi jednotlivé kousky oblečení, takže si například i ponožky rozdělte na černé a barevné a vždy, když budete po ráno hledat vhodný pár, budete mít okamžitě přehled, kde se co nachází.

interiér

Dělení podle typu oblečení

Dalším způsobem, jak do svého šatníku zavést nějaký řád, je to, že si rozdělíte oblečení podle příležitostí, na které si je oblékáte. Udělejte si proto prostor například na oblečení pro sportování, na pracovní schůzku, na večírek a podobně. Stejným způsobem si k oblečení můžete rozdělit i doplňky, které používáte. Organizace vašeho šatníku vás sice bude stát trochu námahy a větší množství času, ale věřte, že při hledání oblečení se vám tato přehledná organizace mnohonásobně vrátí zpět.

interiér

interiér

interiér

interiér

interiér

interiér

interiér
Zdroj: decoist.com

Autor: