Zhotovte si vlastní originální botník

Neuchvátila vás nabídka botníků a polic na boty z obchodů, truhlářů a nábytkářů? Vyrobte si vlastní!

jak vyrobit botník
Zdroj: design-milk.com, jak vyrobit vlastní botník

Není nic jednoduššího, než si takový botník vyrobit svépomocí, a je to mnohem snadnější, než si sami myslíte. Potřebujete pouze mírnou zručnost a základní nářadí. A vaše boty se již nikdy nebudou hromadit u vašich vchodových dveří.

Snadný postup

Potřebujete tedy, vrtačku, pilku, lepidlo, lepicí pásku, pevné provázky a také dřevěné kvádry a menší dřevěné kolíky. Ty totiž poslouží jako samotný základ daného botníku, tedy jako odkládací plochy. Prvním krokem je samozřejmě zkrátit dřevěné kolíky na požadovanou velikost, aby odpovídala velikosti vašich bot a samozřejmě také prostoru. Jakmile máte, vezmete si do ruky daný kvádr, do kterého ne nutné vytvořit díry, do kterých následně vsunete dané kolíky, a přilepíte lepidlem. Ideální je vše zpracovat do čtvercového tvaru.

jak vyrobit botník
Zdroj: design-milk.com

Nezůstávejte pouze u jednoho řešení

Takto můžete pokračovat dále, a vyrobit jich několik. Ty samozřejmě nebudou umístěny pouze na zemi, ale budou se nacházet podél vaší zdi. Je tedy nutné vzít si samotný provázek, který je pevně uvázán na konec dvou krajních kolíků – a to na straně, kde nejsou zastrčeny do daného kvádru. Tento kvádr se bude opírat o zeď. Jakmile jsou provázky na obou koncích navázány, upravíme je na jejich stejnou délku. Poté stačí zavěsit na háček na zdi, a police určená na boty bude perfektně držet. A nyní již nezbývá nic jiného, než na ni umístit své první boty.

vyrobit botník
Zdroj: design-milk.com

Nebojte se ani barevných odstínů

Samozřejmě vaší kreativitě se meze nekladou, a tak lze využívat i různé typy dřevin, různé velikosti daných botníků, nebo lze barvou příjemně změnit i celkový barevný design, aby lépe ladil s vaším interiérem. Navíc, díky jednotlivým provázkům lze dané police umisťovat i do schodovitého tvaru, čímž můžete vytvořit prostor pro celou řadu bot, například i pro celou vaši rodinu.

jak vyrobit botník svépomocí

vlastní botník

jak vyrobit botník

botník svépomocí

botník

botníky

vyrobit botník

jak na výrobu botníku
Zdroj: design-milk.com

Autor: