Vysněný dům pro vaše děti má dobré stínění

Chystáte se k úpravám vašeho domu či bytu a chcete v něm vytvořit hezký dětský pokojík pro svého synka nebo dcerku? Jestliže ano, potom byste měli plánovat velmi pečlivě.

stínění
ilustrační foto: itzala.cz

Jedná se přece o investici do budoucnosti. Navíc nejde jenom o vybavení nábytkem, který bude veselý a bezpečný. Ve hře je i otázka případného zatemnění a zastínění oken. Vždy je totiž třeba zajistit, aby se zde dítě cítilo spokojeně a nic ho nerušilo, ani příliš velké množství světla.

Žaluzie trumfnou závěsy

Horké léto znamená zvýšenou zátěž pro naše domovy. Slunce je sice příjemné, ale když je ho moc, způsobuje přehřátí, únavu a zatěžuje zrak. Proto je třeba se během velmi teplých dnů chránit před dotěrnými slunečními paprsky. Zejména velmi malé děti jsou hodně citlivé. Když je vzbudí ze spánku ostré světlo, je pro ně hodně nepříjemné. Proto se vyplatí věnovat dostatečnou pozornost i vhodnému stínění dětského pokoje. Chráníte tím zrak dítěte a zajistíte jeho pohodu. Ovšem mnohem lepší než závěsy jsou žaluzie dodávané například firmou VELUX. Když je dokážete správně udržovat, zaručí vám doba prakticky bezprašné prostředí na rozdíl od klasických závěsů, které je nutné často prát, protože se v nich prostě usazuje prach. Také je nevýhodou, že závěsy dokážou světlo zachycovat až v prostoru místnosti a teplem se značně ohřívají.

Příjemný pocit díky roletám

Můžete se také zamyslet nad tím, jestli je lepší vybavit domov žaluziemi, nebo roletami. Už jsme naznačili, že při rozhodování zda závěsy nebo žaluzie je lepší sáhnout po žaluziích. Jak je tomu ale v tomto případě? Jestliže chcete zajistit stínění pro dětský pokoj, potom ještě lepším řešením jsou rolety ITZALA. Dokážou totiž v místnosti vytvořit jednolité tlumené osvětlení, které je pro lidské oko přirozené. U žaluzií totiž vznikají pruhy světla a stínu, což nemusí být pro dítě příjemné. Navíc je obrovskou výhodou, že roleta do dětského pokoje nemusí být žádná nuda, právě naopak. Můžete si zvolit rolety s oblíbenými obrázky dětských animovaných hrdinů. Vaší malé ratolesti tak bude dělat společnost třeba myšák Mickey a zpříjemní jí usínání.

Autor: