Výměna dveří bez bourání? Obložkové zárubně

Pokud plánujete doma vyměnit staré dveře za nové a chcete se vyhnout nepříjemnému bourání starých kovových zárubní, které už vyšly z módy, obložkové zárubně s možností montáže na stávající nevyhovující kovovou zárubeň představují elegantní řešení vašeho problému.

obložkové zárubně
ilustrační foto: solodoor.cz

Možnost výměny dveří včetně designového sladění s novou zárubní, bez bourání a nepříjemných stavebních úprav, je největší výhodou obložkových zárubní.

Další výhodou je poměrně jednoduchá montáž, kterou zvládnete i svépomocí. Doporučuje se ale před objednáním výroby obložkové zárubně nechat si odborně změřit stávající zárubeň – ideálně od odborníků z firmy, která vám bude novou obložkovou zárubeň vyrábět. Vyhnete se tak komplikacím při montáži, které mohou způsobit rozměrové odchylky způsobené deformací původní kovové zárubně.

Obložkové zárubně jsou variabilní pro různé rozměry průchozích otvorů a tloušťky stěn, takže se hodí pro většinu domů a bytů. Lze je použít i pro montáž do stavebních otvorů ve zděné, sádrokartonové i dřevěné zdi.

Pokud si obložkové zárubně vyberete pro obklad ocelové zárubně, můžete si vybrat z nabídky zárubní pro jednokřídlé dveře velikosti 60, 70, 80, 90 / 197 cm, anebo dvoukřídlé dveře s rozměry 125, 145, 160/ 197 cm.

Oceníte také použití trvanlivých materiálů a širokého spektra povrchových úprav, které můžete sladit s povrchem nových dveří. Vysoká odolnost povrchových materiálů přispívá k dlouhé trvanlivosti a snadné údržbě zárubní.

Obložkové zárubně jsou vyráběny v kombinaci kvalitní dřevotřískové desky a MDF desky. Pro povrchovou úpravu se používá fólie anebo laminát CPL. Pokud vyžadujete vyšší odolnost a trvanlivost povrchu, zvolte raději laminovaný povrch, který je odolnější proti odření a osahání při používání. Tuto variantu vyberte zejména, pokud máte děti, či domácí zvířata.

Při renovaci či výměně starých dveří za nové umožňuje použití obložkové zárubně změnit původní směr otevírání dveří, případně změnit úplně typ dveří, například z klasických otočných na posuvné dveře.

Obložkové zárubně se vyrábí také v moderní oblé variantě.

Autor: