Vybíráme podlahu do kuchyně

Kuchyně bezesporu patří k nejnavštěvovanějším místnostem domu, a proto je třeba to zohlednit i při výběru podlahy. Přednost byste měli vždy dát tomu, aby podlaha plnila praktický účel. Pokud už jste někdy něco rozlili nebo rozsypali na podlahu, patrně už máte jasno v tom, jak je který druh povrchu praktický.

podlaha
Zdroj: digsdigs.com

Pojďme na to od podlahy

Populární jsou v kuchyních pochopitelně stále linolea. Svou oblibu mají především u rodin s dětmi, kde často nějaké to jídlo či pití končí na zemi. Linoleum se snadno udržuje a málokdy se vám podaří je nějak poškodit. Na přední příčky mezi podlahami v kuchyních se dostávají i klasické plovoucí podlahy. Ty jsou také praktické, snadno se omývají od nečistot a jako bonus navíc vypadají velmi atraktivně. Jsou však dražší než například již zmíněné linoleum. Bát se ale rozhodně nemusíte ani koberce. Lepší je však nedávat na celou plochu kuchyně, ale koupit například jen menší kobereček, který umístíte tam, kde hrozí nejmenší možné znečištění.

podlaha

Vše musí ladit

Když nevíte, pro jaký druh podlahy se rozhodnout, popřemýšlejte o tom, co by vaší kuchyni slušelo nejvíc. Mohou to být například vzory, které máte už na keramických dlaždicích u kuchyňské linky. S podlahou tak vytvoří dokonalý soulad. Ostatně podívejte se sami, jak dokonale mohou podlahy v kuchyni vypadat, když se člověk nebojí trochu experimentovat.

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha
Zdroj: digsdigs.com

Autor: