Věčné téma: byt v Praze, nebo domek na venkově

Také stojíte před touto zdánlivě nevyřešitelnou otázkou? Vyplatí se koupit pěkný byt v Praze, nebo je lepší postavit si nový dům za Prahou? Pojďme si ukázat výhody obou možností, včetně řešení, které je více než pouhým kompromisem.

Pro a proti

Většina lidí, která by preferovala bydlení v domku kousek za Prahou, uvádí jako hlavní důvody klid, čisté prostředí a výhodu bydlení ve vlastním domě. Proti však mluví často chybějící infrastruktura. Do obchodu pro nákup, odvést děti do školy nebo si jen tak vyjít s přáteli na sklenku vína je náhle komplikací a to nejen časovou, ale i finanční. Nehledě na to, že pořízení pozemku v dobré lokalitě a postavení domu už dávno nevyjde levněji než koupě bytu. A do satelitních městeček se také nikomu nechce.

Příznivci bydlení ve městě vyzdvihují zejména pohodlnost takového bydlení. Všechno, co potřebujete, máte v okolí, nemusíte se starat o provoz domu a cesta do práce, do školy nebo za kulturou nezabere moc času a to v kteroukoliv dobu. To však může být vykoupeno ztrátou soukromí a horším životním prostředím.

Proč si z obou možností nevzít pouze to dobré?

Tedy vybrat si takové bydlení, kde můžete mít klid, přírodu, dostatek soukromí a zároveň jste za chvíli v centru, děti to mají kousek do školy, vy do práce i do oblíbeného divadla a navíc za to nezaplatíte závratnou sumu. Věřte nebo ne, ale takové řešení existuje. Přesně takovou možnost totiž nabízí nové byty v Praze 4.

Novostavby na Praze 4 mají vše, o co se zajímáte

Díky své lokalitě jste za slabou půlhodinku v centru Prahy a zároveň za hodinku v Českém krasu na Karlštejně. V bližším okolí naleznete všechny výhody velkoměsta, tedy školy, obchody, restaurace, úřady a zároveň i místo na procházky a sport díky přilehlé Modřanské rokli.

Čtvrť je tedy příjemná, ale co vlastní bydlení? Novostavby v Praze 4 mají tu výhodu, že si vyberete byt z dost široké nabídky velikostí a typů. Neradi byste bydleli v přízemí a zároveň nechcete mít okna obýváku na jih? Spíše větší kuchyň a menší koupelna, nebo obráceně? Vyberte si. A co ceny, říkáte si? Rozumné, navíc zdaleka nedosahují výše cen bytů v centru.

Stále váháte, zda je toto řešení pro vás to pravé? Však se přesvědčte sami a zajeďte se tam podívat. Ulehčí vám to rozhodování.

Autor: