Vánoce ve skandinávském stylu

Možná jste už i vy zaznamenali, že na pultech našich obchodů se už začínají objevovat první vánoční dekorace. Možná si říkáte, že je na to ještě brzy, avšak opak je pravdou. Atraktivní a moderní dekorace je lépe koupit s dostatečným předstihem, protože brzy se po nich jen zapráší. A jak vypadají takové vánoční dekorace skandinávského stylu?

vánoce
Zdroj: decoist.com

Skandinávské Vánoce u vás doma

K sepsání tohoto článku nás motivovala stoupající obliba skandinávského designu, který se objevuje ve stále větším množství domácností. S blížícím se vánočním obdobím je třeba představit také skandinávské dekorace, protože ty si svojí jednoduchostí a atraktivním designem získávají celou řadu fanoušků. Svou podstatou se od tradičních vánočních motivů moc neliší, jen jsou vyrobeny nejčastěji z přírodních materiálů, jako je dřevo, provázek či papír.

vánoce

Od stromečku až po soby

Skandinávské vánoční dekorace jsou většinou vyrobeny v jednoduchých a nenápadných barvách jako jsou bílá a šedá. Využíván je i přírodní vzhled dřeva. Jedinými pestrými barvami, které mají v tomto stylu své místo, jsou červená a zelená. Ty jen dokreslují vánoční atmosféru, jak jsme u těchto dekorací zvyklí. Pořídit si tak můžete mnoho tvarů – vánoční strom, sněhovou vločku, ptáčka, kometu, podkovu nebo třeba soba. Zkrátka vše, co k tradičním vánočním dekoracím neodmyslitelně patří.

vánoce

vánoce

vánoce

vánoce

vánoce

vánoce
Zdroj: decoist.com

Autor: