Udržujte vodu v bazénu naprosto čistou. S bazénovou chemií to není složité!

Voda v bazénu by měla být obecně co nejčistší. Nicméně na její kvalitě enormně záleží především v místech, kde se koupou děti. Pak je naprosto nezbytná špičková bazénová chemie!

Probazen2
ilustrační foto: probazen.com

Bazénová chemie s aktivním chlórem i kyslíkem

Bazénová chemie si dokáže efektivně poradit se znečištěnou vodou různými řasami, mikroorganismy či anorganickými látkami. Za další dobrou zprávu lze navíc považovat skutečnost, že si je v současné době možné pořídit bazénovou chemii v mnoha variantách, což je velmi důležité. Ptáte se proč?

Jedním z hlavních důvodů je fakt, že taková chlorová chemie je sice na jednu stranu velmi účinná v boji s nečistotami ve vodě, na stranu druhou může být ale sama zdrojem určitých potíží. Funguje totiž na bázi aktivního chloru (to platí i pro kombinovanou chemii), který může u alergiků či u osob citlivých na jeho zvýšený obsah vyvolat určité negativní reakce.

V takovém případě ovšem existuje ještě bezchlorová chemie, která funguje na bázi aktivního kyslíku. Nemusíte se přitom nijak obávat, že by pro to byla méně účinná. Takové Kombi tablety Maxi jsou kupříkladu velmi kvalitní. Zkrátka a dobře, pokud chcete udržet vodu v bazénu naprosto čistou, máte z čeho vybírat, a to třeba v e-shopu Probazen.com

Proč je čistota vody tak důležitá?

Různé nečistoty mohou způsobovat různé komplikace, a to např. podráždění očí, pokožky anebo dýchací problémy. Existuje však mnohem více příznaků toho, že je s vodou něco v nepořádku. A navíc je třeba zdůraznit, že zvláště citlivé jsou především děti. Neponechávejte tedy nic náhodě, s bazénovou chemií všechny potenciální problémy eliminujete!

Autor: