Trendy dekorace dětského pokoje

Někomu možná připadají dekorace do dětského pokoje jako něco, bez čeho se dítě obejde. Nenechte se však zmást. Dekorace mohou totiž pomoci navodit útulnou atmosféru v pokoji, kde se pak vaše dítě bude cítit skutečně skvěle.

dětský pokoj
Zdroj: decoist.com, dekorace dětského pokoje inspirace

Jaké dekorace právě letí

Mezi moderní prvky dětských pokojů patří v poslední době různé druhy sedáků. Ty se většinou vyrábí i ve velikostech pro děti. Těm jsou ostatně podřízeny i pestrobarevné kombinace a motivy animovaných postav. Nemusí se však vždy jednat jen o klasické sedací vaky. Populární jsou i dětské židličky a stolky, které mohou být i nastavitelné, takže vašemu dítěti vydrží několik let, i když poroste. Nezapomeňte ani na dětské stany a přístřešky, které jsou oblíbeným místem dětských her.

dětský pokoj

Úložné prostory a další prvky

Stranou nezůstávají ani polštáře, které jsou k dostání v mnoha tvarech a barvách. I zde je možnost nejen zakoupení povlaku s dětskými motivy, ale díky barvám na textil můžete i vy společně s dítětem vytvořit vlastní obrázky. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět jsou úložné prostory, kterých není nikdy dost. Dejte stop rozházeným hračkám a veďte své dítě k pořádku už od dětství. Čím atraktivnější pro dítě bude provedení úložných prostor, tím spíš jich bude využívat. Barevné poličky, košíky na hračky, krabice na stavebnice – to je jen několik nápadů, z kterých se můžete inspirovat.

úložné prostory

úložné prostory

dětský pokoj

polštář

dekorace

dekorace
Zdroj: decoist.com

Autor: