Tiché plovoucí vinylové podlahy Gerflor Top Silence

Vinylová podlaha Gerflor Top Silence se optimálně hodí do novostaveb i rekonstruovaných obytných prostor, panelových domů apod., a to zejména díky své akustické (až o 50 % vyšší zvuková eliminace), i tepelné izolaci.

plancher-gerflor-top-silence1

Z hlediska konstrukce se jedná o unikátní kombinaci vinylu, textilní podložky a pevné základní desky, která je navíc opatřena tak zvaným zámkovým spojem. Vinylová podlaha Gerflor z řady Top Silence je nejenom velmi tichá (až 10krát tišší než podlaha z laminátu), ale nabízí také řadu dalších praktických atributů.

 • Funkce Top Komfort – zajišťuje velmi příjemný dotek při chůzi, a to i při kontaktu s bosou nohou
 • Údržba – vinylová podlaha Gerflor Top Silence se snadno udržuje, stačí ji pouze přetřít nebo zamést
 • Top Odolnost – silná nášlapná PUR vrstva je odolná proti opotřebení a je určena pro každodenní provoz v domácnosti
 • Top Jednoduchost – díky patentovaným zámkovým spojům je celá instalace podlahy rychlá a snadná
 • Top dekory – realistické dekory dají vaší domácnosti ten správný pocit ze skutečné předlohy, jako je dřevo nebo kámen
 • Top záruka – pro využití v bytových prostorách je záruka 15 let i při vysoké zátěži, v komerčních pak 5 let při střední zátěži

Maximálně tiché

Vinylové podlahy Gerflor Top Silence disponují textilní izolační vrstvou s tloušťkou 1 mm, která efektivně pohlcuje zvuk a hluk. Přesvědčte se na vlastní uši. Konkrétní složení ilustruje také tento obrázek.

Pokládka vinylových podlah Gerflor Top Silence

Určené prostory

Dle Evropské klasifikace užitné třídy 23/32 jsou tiché podlahy vhodné do jakýchkoliv bytových prostor s běžnou i zvýšenou zátěží. Pro komerční prostory jsou vhodné pouze tam, kde se předpokládá střední zátěž. Vzhledem ke svému složení nejsou vinylové podlahy Gerflor Top SIlence vhodné do vlhkých prostor, jako je koupelna nebo kuchyně. Teplota v místnosti by se měla pohybovat okolo 20 °C.

plancher-gerflor-top-silence-wood-hladke

Podlahové vytápění

Gerflor Top Silence lze použít pouze tam, kde je podlahové vytápění fungující na vodní bázi s termostatem, přičemž maximální teplota povrchu je 27 °C. Podlahové topení je třeba vypnout 48 hodin před začátkem pokládky.

Příprava podkladu

 • Odstraňte předchozí podlahovou krytinu
 • Očistěte podklad a vyrovnejte případné nerovnosti (výšková tolerance 2 mm na 1 m)
 • Proveďte test vlhkosti – maximální hodnota pro betonový podklad je 1.8 % a 0.3 % pro anhydrid
 • Pokládka na jakýkoli typ povrchu, kromě koberců

Parotěsná zábrana s vyrovnávací podložkou

Parozábrana je nejčastěji tvořena polyethylenovou fólií s tloušťkou 0.2 mm a chrání proti vniknutí vlhkosti. Zvažte překrytí okrajů parozábrany alespoň o 20 cm fólií, u stěn pak o zhruba 2 cm nad úrovní podlahy. Na tuto fólií se posléze pokládá vyrovnávací podložka s tloušťkou až 3 cm.

plancher-gerflor-top-silence-slozeni

Plovoucí podlaha Geflor – instalace

Samotnou pokládku lze rozdělit do 3 jednoduchých kroků, nejprve však zkontrolujte lamely, zda nejsou poškozené. Vadné nebo jinak nevyhovující lamely nepoužívejte. Po obvodu místnosti, dveří apod. nainstalujte dilatační spáru (minimálně 8 mm). Místnosti větší než 11 × 5 m musí mít spáru alespoň 15 mm.

plancher-gerflor-top-silence-dekory

Proces pokládky tiché podlahy Gerflor Top Silence

 • Při pokládce první řady do sebe zasuňte krátké strany lamel proti zdi bez zacvaknutí
 • Další řadu položte podélně nakloněním lamely, poté je nasaďte do zámku a zarovnejte krátké strany k předchozí lamele
 • Zatlačte na krátkou stranu lamel, dokud nedojde k zacvaknutí zámkového spoje

Rozebrání plovoucí podlahy Top Silence

Při odinstalaci vinylové podlahy Top Silence jednoduše vyklikněte celou řadu lamel najednou, které od sebe následně rozdělíte. Lamely od sebe neoddělujte zvednutím, aby nedošlo k poškození zámkového spoje.

plancher-gerflor-top-silence-wood-zkosene-hrany

Údržba

Podlaha Top Silence disponuje unikátní povrchovou úpravou PureClean pro jednoduchou údržbu. Nepoužívejte přípravky, které nejsou vhodné pro PUR povrchovou úpravu, ale doporučený přípravek Gerflor Cleaner. Při čištění nepoužívejte příliš mnoho vody, aby na podlaze vznikaly louže. Zvláštní pozornost věnujte vlhkým květináčům. Ideální jsou nepryžové chrániče a kluzáky pod nábytek a ochrana pod kolečkové židle.

Autor: