Tepelná čerpadla se vyplatí

Tepelná čerpadla už u nás nahradila tisíce kotlů na uhlí a dřevo, přičemž počet dalších instalací roste geometrickou řadou. Je prokázáno, že topí levněji, bezpracně a k tomu jsou na ně poskytovány dotace z evropských fondů.

ivt-cerpadla
Foto: cerpadla-ivt.cz

Oblíbené je například tepelné čerpadlo IVT Air X s nejvyšším topným faktorem a označením A+++, které se dá obsluhovat i chytrým telefonem. Stabilní teplo, které dokáže vytvořit, není přitom nic nedostupného!

Kotlíková dotace 2015

Až 85% dotaci z maximální částky 150 000 Kč můžete získat na výměnu starého kotle na pevná paliva za tepelné čerpadlo a takzvaná mikroenergetická opatření. „Aktuální dotace z evropských fondů je historicky dosud nejvyšší a konkrétním žadatelům ji přidělují krajské úřady,“ uvádí Lenka Brandtová, tisková mluvčí Státního fondu životního prostředí.

Cílem ministerstva je vyměnit do roku 2020 v České republice 80 až 100 000 kotlů, což by mělo výrazně vylepšit ovzduší, hlavně v nejvíce znečištěných oblastech. Na takzvané kotlíkové dotace je k tomuto účelu připraveno 9 miliard Kč. Do roku 2022 musí být tak jako tak dle zákona vyměněny všechny staré kotle 1. a 2. emisní třídy za ekologičtější zdroje.

O svém budoucím vytápění je tak nucen přemýšlet každý majitel rodinného domu. Zjistěte, zda by se právě vaší domácnosti vyplatilo tepelné čerpadlo. Individuální návrh od odborníků získáte bezplatně na základě vyplněné online poptávky.

Stavíte dům? Důvěřujte tepelnému čerpadlu

Nejsnadnější a také nejlevnější je ovšem instalace tepelného čerpadla do novostavby. Díky tomu ho má u nás celá pětina nově stavěných domů. Podle odborníků lze tomuto modernímu způsobu vytápění zcela důvěřovat a není nutné se jistit plynovou přípojkou nebo kamny na dřevo pro případ, že by snad nefungovalo. Důležité je rozhodnout se pro tepelné čerpadlo co nejdříve, abyste za některé položky, například projekt topení, neplatili zbytečně dvakrát.

Technický ředitel IVT Pavel Michal přidává ještě jednu radu:Vyberte si pro celý dům podlahové vytápění. Zásadně tím snížíte spotřebu elektřiny tepelného čerpadla a navíc je to komfortní. Více než 55 % majitelů tepelných čerpadel IVT má v domě jen podlahové topení a nemohou si ho vynachválit.“

 

Autor: