Svítidla současnosti: LED osvětlení

Do našich domácností poslední dobou začíná čím dál více pronikat pokrok a s ním úsporné světelné zdroje. LED diody a žárovky jsou moderní a úsporná technologie, která se dá využít v mnoha oblastech.

1b

Každý jistě v dnešní době hledá úspornější zdroje pro svou domácnost, především kvůli cenám energií. Klasické wolframové žárovky nahrazují fluorescenční zářivky a LED zdroje světla. Výhodami LED osvětlení není jen úspora energie, je jich celá řada.

LED osvětlení má spoustu výhod

Skvělou výhodou oproti ostatním světelným zdrojům je dlouhá životnost LED diod a žárovek. Životnost těchto žárovek je udáván v řádech deseti až statisíc hodin, což při běžném užívání v domácnosti může znamenat životnost až 10 let. Bezporuchovost a snadná údržba LED osvětlení je staví na jedničky mezi osvětlením na trhu. LED žárovky také nevydávají téměř žádné teplo, takže jsou ekologičtější oproti běžným žárovkám a navíc tak odpadá riziko nebezpečí.

2b

Minimální spotřeba energie

Spotřeba energie LED žárovek je minimální a diody mohou svítit celé noci bez rizika škod a navíc za minimální cenu. LED diody jsou velice kompaktní a jejich využití je velmi široké. Za zmínku stojí například možnost zakoupení LED pásků v různých barvách, které lze jednoduše přilepit na požadovanou plochu a svítit jemným a očím příjemným světlem.

Návratnost při investici do pořízení je jistá!

Pořizovací ceny LED žárovek je sice vyšší, ale v poměru s jejich životností, snadnou údržbou a úsporou v horizontu dalších let je oproti ostatním světelným zdrojům nesrovnatelná a vždy se investice vyplatí. Rozdíl ve spotřebě je obrovský. LED technologie lze využít nejen v domácnostech, ale také při potřebě osvětlit chodník anebo bazén ve formě zápustných svítidel, na billboardech či pro osvětlení automobilu.

3b

Vysoká mechanická odolnost předurčuje dlouhou životnost LED osvětlení

LED svítidla s vestavěným led zdrojem maní oproti klasickým žárovkám je také jejich okamžitá 100% svítivost. Nevadí jim ani časté vypínání a zapínání a mají vysokou mechanickou odolnost. Úspora při používání LED žárovek je pro srovnání až o 80 % oproti klasickým žárovkám. LED osvětlení lze také jednoduše regulovat a ovládat intenzitu světla, která při těchto změnách nemění barvu.

Osvětlení budoucnosti

Protože LED žárovky pracují s malými hodnotami proudu a napětí, lze je využívat také v displejích ve formě cifer a písmen a kombinací základních barev lze získat i barevné obrazovky. Zkrátka, LED osvětlení mají budoucnost, jejich využití je velmi široké a životnost i úspory při jejich pořízení velmi výhodné. Neváhejte jít s dobou, ušetřit a žít více ekonomicky. Stačí navštívit http://www.uni-svitidla.cz a máte ušetřeno!

Autor: