Štípače na dřevo jsou zázrakem moderní doby

Cena palivového dřeva v poslední době klesá v důsledku rozšíření polomů na území naši republiky. To je příležitostí pro každého, kdo pomocí dřeva občasně nebo pravidelně přitápí. Můžete totiž ušetřit spoustu peněz.

štípač na dřevo
Zdroj, foto: namir.cz

Ceny energií oproti tomu výrazně stouply a poměr mezi palivovým dřevem a těmito energiemi je téměř propastný. Úspora peněz je navíc v dnešní době potřebná. Jedinou nevýhodou je fyzická námaha při přípravě dřeva na topení.

Štípače na dřevo usnadňují práci s přípravou dřeva

I s tímto problémem si ovšem dokáže moderní doba poradit. Existuje řada strojů, které nám pravidelně usnadňují práci v běžném životě i při výjimečných událostech. K přípravě dřeva můžete využít štípače na dřevo, který vám dokáže za několik minut připravit dostatek palivového dřeva na několik dní.

Kvalitní štípač na dřevo si poradí s jakýmkoliv dřevem

S ohledem na úsporu fyzické práce, času i námahy tento zázrak moderní doby jistě uvítáte. Je ovšem nutné si vybrat vhodný typ štípače a zároveň dohlédnout na dostatečné garance a kvalitu materiálu. Opravdu kvalitní štípač na dřevo nebude mít problém s rozštípnutím syrového, mokrého ani sukovitého dřeva.

Vertikální štípačka je vhodná k pravidelnému používání

Pro pravidelné používání zvolte raději vertikální štípačku. Má mnohem větší výkon a dokáže si hravě poradit i s většími rozměry polen. Pokud ovšem potřebujete dřevo pouze k občasnému přitápění nebo na využití do krbu, postačí vám bohatě horizontální štípačka dřeva. Ta je pro takový účel mnohem levnější a skladnější.

Autor: