Sedací souprava – nedílná součást našich domovů

Konečně nadešel ten správný čas. Ptáte se na co? Na novou sedací soupravu. Srdce domova, dalo by se říct. Schází se zde celá rodina, řeší své malé i velké radosti či starosti.

Ruku na srdce, kdo z nás někdy na sedačce neusnul po náročném dni nebo neseděl schoulený pod dekou při sledování napínavého filmu? Ať chceme nebo ne, sedací souprava je nedílnou součástí našich domovů a při výběru je zapotřebí sledovat několik aspektů.

Vyvstává samozřejmě hned několik otázek, týkajících se vzhledu nové sedačky. Moderní či klasická, kožená či látková, rohová nebo ne. Existují tisíce možných variant. Pojďme si tedy alespoň na část těchto otázek odpovědět a nastínit Vám, jaké máte možnosti.

Výběr stylu sedací soupravy

V první řadě je zapotřebí ujasnit si, v jaké sekci sedacích souprav se budeme pohybovat. Díky velkému výběru na trhu, který nabízí nespočet možností, je jednoduché se ztratit.

Do převážné části interiérů se dokonale hodí moderní sedací soupravy, které Vám dnes ve většině případů nabízí již v základní výbavě polohování záhlavníků a područek. Můžete mít designovou, nízkou sedací soupravu a jedním mávnutím si díky polohovatelným záhlavníkům vykouzlíte pohodlnou, vyšší sedačku.  Jako třešničku na dortu si u mnohých výrobců můžete dopřát různé elektrické funkce, které Vám zpříjemní odpočinek. Design těchto sedacích souprav je jednoduchý, bez zbytečného zdobení. Dokonale kopírují trendy současné doby, kdy se razí jednoduchost a čisté linie.

Samostatnou kapitolou v moderních sedacích soupravách je industriální styl bydlení. Stále více lidí objevuje kouzlo těchto interiérů a také stejně laděného nábytku. Jedinečnost a netradiční kombinace jsou hlavní ukazatele tohoto bohémského stylu bydlení. A přesně taková by měla být i Vaše nová sedací souprava, netradiční, jedinečná a originální.

Věrní příznivci nedají dopustit na klasické sedací soupravy. Ergonomie posedu, zajišťující pohodlí a klasické tvary jsou hlavními devizami těchto modelů. Je to prostě a jednoduše „Stará, dobrá, léty prověřená klasika.“


Sedací souprava v moderním interiéru

Kůže vs. látka

Máme tedy vybrán styl sedací soupravy a opět stojíme před nelehkým rozhodnutím. Kůže versus látka. Obě skupiny mají své zastánce i odpůrce. Pojďme si o nich tedy něco říct.

Výběr vzorů a barev u látkových potahů je snad nekonečný. Díky moderním technologiím je dnes mnohem jednodušší pečovat o sedací soupravu v látkovém provedení.  Velký krok vpřed jsou látky s vodoodpudivou úpravou. Je však důležité mít na mysli, že i když technologie jdou neustále dopředu, látka vždy zůstane látkou.

Kožená sedací souprava byla, je a bude synonymem pro luxusní, designovou záležitost. Dnešní zpracování kůží je na zcela jiné úrovni, než před několika lety. Často slýcháme, že si někdo pořídil sedací soupravu a kůže je nepříjemná, chladí nebo se lepí. To vše je samozřejmě možné, ale je to dáno zpracováním a prodyšností kůže. Dnešní kožené sedací soupravy u renomovaných prodejců, například u společnosti Bytcentrum, jsou vyráběny z kvalitních, prodyšných kůží. Módním trendem současnosti je návrat k přírodním materiálům a kůže nejsou výjimkou.

Splňte si tedy své sny a dopřejte si Vaši vysněnou sedací soupravu. Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru.

Autor: