Jak se žije v Praze ve Stodůlkách

Stodůlky jsou vůbec největší pražskou čtvrtí. Rozprostírají se na ploše 9,63 km² a žije v nich téměř 65 000 obyvatel. Hlavní část tvoří rozlehlé sídliště s plnou občanskou vybaveností. Ve Stodůlkách ale najdete mnohem víc.

Historické budovy i vybavené sídliště

Stodůlky tvoří jednotlivé menší celky: Staré Stodůlky, Vidoule, Kopanina, Háje, Lužiny, Velká a Malá ohrada a Nová kolonie. Jihozápadní město mělo to štěstí, že si zachovalo řadu historických budov. Z rušného pražského sídliště se tak během chvilky dostanete na místa, která by vám hlavní město připomínala jen stěží. Stodůlky v sobě dokonce ukrývají dvě vesnické památkové rezervace.

O zeleň tu není nouze

Hlavní rekreační zónu Stodůlek představují údolí Prokopského potoka a Centrální park. Ten leží u rybníka, kde se prohání kachny a lysky. Částečně ho můžete vidět z tubusu metra, který vede nad zemí. Obrovské hřiště v sobě ukrývá 15 atrakcí pro děti. Další část parku patří sportovcům. Přijďte si místo do posilovny zacvičit právě sem. Mezi stromy najdete hned několik posilovacích strojů. Na druhé straně rybníka si můžete zahrát minigolf, pétanque nebo tenis.

Vynikající občanská vybavenost

Stodůlky se mohou pochlubit perfektní občanskou vybaveností. Vzdělání zajišťuje
12 základních škol, zvláštní škola, gymnázium a obchodní akademie. Najdete tu
2 polikliniky, pošty a několik supermarketů a hypermarketů. Kousek od Jeremiášovy ulice můžete vyrazit na nákupy do Makra nebo Billy. Od 80. let jezdí ve Stodůlkách metro linky B, které slouží jako nejrychlejší a nejvyužívanější dopravní prostředek. Zbytek dopravy zajišťují autobusy.

Vyberte si svoje vysněné bydlení

V největší pražské čtvrti najdete nespočet historických budov včetně kostelů, které prošly renovací a připomínají dávnou historii. Kromě několika čtvrtí rodinných domků tvoří hlavní část sídliště panelové domy včetně novostaveb. Chcete bydlet ve Stodůlkách? Prohlédněte si na nabídku nemovitostí k pronájmu nebo k prodeji od realitní kanceláře Homesweethome.cz.

Autor: