Sauna a zdravý životní styl

Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že pobyt v sauně slouží pouze k odpočinku a příjemné relaxaci, není tomu tak. Pravidelnou návštěvou sauny si totiž můžete především také zlepšit svoji tělesnou imunitu a to v průběhu celého roku. Zajímá vás, proč má právě saunování tak blahodárný vliv na vaše zdraví?

sauna
Foto: saunahouse.cz – typ Espoo Dice

Dopřejte si saunu v každém ročním období

Je všeobecně známé, že pobyt v sauně účinně napomáhá odbourávat stres a celkově zrelaxovat naše tělo. Málokdo však ví, že nám sauna pomáhá posilovat náš imunitní systém. Abychom se dokázali bránit nachlazení a podobným nepříjemným nemocem, musí si naše tělo zvyknout na náhlé změny teploty prostředí. A v tom nám je sauna neuvěřitelným pomocníkem. Přechod z teplého do studeného prostředí naše tělo postupně otužuje a to se tak stává mnohem odolnější vůči všem nepříznivým vlivům, které na náš organizmus mohou útočit v chladnějším počasí. To ale neznamená, že bychom měli saunu navštěvovat jen v zimním období. Naše tělo potřebuje regeneraci i přes léto, kdy mu pravidelná návštěva sauny usnadní snášenlivost vysokých letních teplot a naše tělo tak již ví, jak má na takové podněty správně reagovat.

Proč byste měli saunu navštívit i vy

Saunu můžete navštívit, pokud se potřebujete uvolnit a na okamžik odpoutat od všech starostí. Pokud vás však ani tohle nepřesvědčí, abyste do sauny zavítali, měli byste znát všechny výhody, které saunování našemu tělu přináší. Teplota vzduchu v sauně napomáhá otevírat póry kůže, které tak mohou vyloučit z organizmu všechny možné škodliviny. Kromě toho nám teplý vzduch také zlepší oběh krve v těle, což zapříčiní rychlejší nápravu poškozených tkání. Pobyt v sauně tak není jen odpočinkovým relaxem, ale také kosmetickou péčí a účinnou léčebnou metodou. Obzvlášť vhodné jsou sauny pro ty z vás, které mají dlouhodobé problémy s oslabenou imunitou. V tomto ohledu má za sebou procedura saunování jen samé pozitivní účinky. Neváhejte a vyzkoušejte si je na vlastní kůži i vy.

Jak často ji navštěvovat a na co si dát pozor

Všeobecně se doporučuje navštívit saunu alespoň jednou týdně a to během celého roku. Vaše tělo potřebuje získat určitý rytmus, aby si navyklo na všechny možné změny. Během svého pobytu v sauně nezapomínejte doplňovat tekutiny, nejlépe obyčejnou vodu či džus. Rozhodně se v tomto případě vyhněte alkoholu, který na lidské tělo v sauně působí mnohem intenzivněji. Bohužel i přes všechny výhody saunování není tato procedura vhodná pro všechny. Obzvlášť lidem s nemocným srdcem, krevním oběhem nebo termoregulačním systémem se naopak tento způsob regenerace nedoporučuje. Stejně tak by se sauně měly vyhnout osoby s kožními problémy, jelikož by snadno mohlo dojít k nákaze ostatních návštěvníků zařízení. Pokud se vás však ani jedno z uvedeného netýká, nic vám nebrání v návštěvě sauny. Přijďte se zrelaxovat do příjemného prostředí a otužit své tělo, které se vám zato jistě skvěle odvděčí.

Poznámka redakce: Pokud potřebujete vyplnit specifické rozměry prostor, zkuste sauny na míru, které padnout do vaší nemovitosti jako ulité.

Další fotografie produktu od Saunahouse.cz

sauna

sauna

sauna

sauna
Foto: saunahouse.cz

Autor: