Prodlužte si léto na svém balkonu!

Podzim udeřil skutečně v plné síle, a tak se všichni v posledních dnech choulíme do šál, kabátů a teplých mikin. Většina z nás se s létem nestihla ani pořádně rozloučit a je fuč. Najednou si člověk posteskne, že si nedával častěji tu ranní kávu na balkonu, že si tam ani moc neužil ty na poslední chvíli koupené bylinky a že tam bude už jen pršet, foukat a sněžit. Co kdybychom vám ale řekli, že to tako vůbec nemusí být?

Skvělým řešením je zasklení balkonu, nebo i zastřešení terasy. Řada z vás si představí nevzhledné mohutné zasklení, kde rámy narušují výhled a celkově znemožní balkon využívat jako venkovní prostor. V dnešní době je ale možné provést tzv. bezrámové zasklení. O jeho výhodách jsme si povídali se zástupci firmy Optimi s.r.o., která se na zasklívání balkonů a lodžií specializuje přes 20 let. A máme pro vás 7 hlavních důvodů proč je jejich bezrámové zasklení tolik oblíbené.

  1. Pomůže vám snížit spotřebu energie

Zasklení funguje jako dodatečná izolace, nejenže chrání prostor balkonu před povětrnostními vlivy, stejnou měrou drží za okny vrstvu teplejšího vzduchu. Můžete tak počítat s výrazně nižšími náklady na vytápění bytu.

  1. Snížíte také hluk a prašnost v bytě

Zasklení funguje jako extra ochrana také proti hluku, který dokáže snížit až o 6 dB, zároveň omezuje i prach, který se do bytu dostane. I proto je zasklení tolik oblíbené v domech kolem hlavních silnic nebo na sídlištích, kde je prašnost vyšší. Tuto výhodu ocení i alergici, vedle prachu drží zasklení z bytu také velkou část pylových zrníček.

  1. Spolehlivá ochrana

Vedle počasí odradí zasklení i případné záškodníky. Je to příjemná alternativa nevzhledných robustních mříží, které se většinou používají v přízemních patrech budov.

  1. Nadčasový design

V dnešní době je už standardem, že praktická funkce by měla jít ruku v ruce s moderním čistým designem, i toto systém Optimi splňuje. Díky naprosto jednoduché konstrukci nebude zasklení rušit výhled do okolí, ani samotný vzhled budovy, naopak u některých celkový dojem z domu navyšuje.

  1. Snadná manipulace

Díky chytrému konstrukčnímu řešení nenesou váhu skla ani rámy, ani spodní kolejnice. Skla jsou zavěšena u stropní lišty, která tak nese celou váhu konstrukce. Kvůli posouvání skel se tak nemusíte nikam natahovat, nepotřebujete ani přehnaně velkou sílu, manipulace je skutečně jednoduchá.

  1. Rychlá montáž

Celý systém počítá s montáží konstrukce z balkonu bez nutnosti stavby vnějšího lešení. Díky tomu je zasklení dostupné i pro jednotlivé byty ve vícepatrových budovách, zároveň celá montáž nezabere více než jeden den.

  1. Snadná údržba

Celá údržba spočívá v každoročním promazání pojezdů, které je naprosto jednoduché a které vám při montáži technik ukáže. Co se mytí skel týče, díky otočnému systému se nemusíte nijak vyklánět, vše můžete umýt z pohodlí a bezpečí svého balkonu. Pro výplň tabulí se navíc používá speciální bezpečnostní sklo ošetřené samočistící vrstvou.

Autor: