Potřebujte vytvořit dokonalé šroubové spoje?

Pokud potřebujete něco spolehlivě spojit, mezi nejuniverzálnější konstrukční prvky patří tzv. šroubové spoje, jež jsou v ideálním případě tvořeny nerezovými šrouby a většinou také nerezovými maticemi.

Akros1
ilustrační foto: akros.cz

Nerezové šrouby jako základ šroubových spojů

Spojení za pomoci nerezových šroubů patří již velmi dlouho k základním stavebním prvkům při vytváření různých konstrukcí. V současné době ovšem přeci jen lze v této oblasti narazit na něco nového. Ptáte se na co? Aktuálně si totiž můžete pořídit nerezové šrouby v mnoha variantách, tedy v rozličných typech, rozměrech či tvarech hlav. Jejich společnou vlastností je vysoká odolnost proti nejrůznějším vlivům, takže je lze bez obav použít jak uvnitř, tak ve venkovním prostředí.

Nerezové matice a podložky

Šroubového spoje lze docílit více způsoby. Šroub lze použít společně se závitem ve spojovaném kuse, nicméně častěji je používán v kombinaci s nerezovou maticí a v některých případech i s podložkou či podložkami. Tak jako tak byste jako výsledek měli vždy dostat dokonalý spoj, který vydrží ve stoprocentním stavu skutečně dlouho. Samozřejmě že nabídka nerezových matic odpovídá nabídce šroubů, což znamená, že je rovněž velice pestrá, takže záleží vlastně jen na tom, jaký druh šroubového spoje potřebujete vytvořit.

Budete v nejbližší době potřebovat nerezové šrouby, matice či podložky? V tom případě se obraťte na internetový obchod Akros.cz, v jehož nabídce naleznete rovněž další spojovací materiály jako např. nýty z nerez oceli, ale také bohatý sortiment hutních materiálů, tedy ocelové plechy, trubky atd.

Autor: