Posaďte se, prosím

Každá vaše návštěva si jistě ráda udělá pohodlí na pohovce z příjemného materiálu. Ostatně i vy sami si jistě rádi po práci usadíte na pohovku a věnujete se čtení nebo sledování filmů. Pohovky se zkrátka staly nepostradatelnou součástí každého obývacího pokoje, což je jenom dobře.

pohovky
Zdroj: home-designing.com

Jaké pohovky jsou právě teď in

Základním parametrem pro výběr nové pohovky jsou pochopitelně rozměry. Pokud máte dostatečně velký obývací pokoj, není problém mít pohovky dvě a k nim i pohodlná křesla ze stejné série. Pokud ale volného místa nemáte mnoho, pak pro vás bude nejideálnějším řešením rohová pohovka, která pomáhá ušetřit místo. Existují ale samozřejmě také pohovky skládací, které nabízí větší variabilitu komfortu. To už je však jen na vás a vašich požadavcích. Jakmile máte vybrán styl pohovky, čeká vás úkol mnohem těžší – volba materiálu a barvy.

pohovky

Materiály a barevná provedení

Co se týče materiálu, pochopitelně nejluxusněji vypadá pohovka kožená, avšak je třeba počítat také s vyšší cenou. Ostatní textilní materiály seženete podstatně levněji a některé z nich jsou navíc mnohem snazší na údržbu, což ocení zejména rodiče malých dětí. Barvu pohovky volte tak, aby vám pasovala do interiéru. Nebojte se ani pestrých barev, obzvlášť pokud je nábytek ve tmavších odstínech. Pohovka tak skvěle vynikne a celou místnost značně oživí.

pohovky

pohovky

pohovky

pohovky

pohovky

pohovky

pohovky
Zdroj: home-designing.com

Autor: