Originální dveřní kukátko nejen pro osaměle žijící penzisty

Známe jej ze starších filmů, snad nikdy nevyšlo úplně z módy. Dveřní kukátko je v panelákových bytech důležitá součást zabezpečení, kterou určitě není radno podceňovat. Zvláště senioři, kteří žijí po smrti životního partnera sami, se mohou snadno stát terčem podvodníků. Stačí krátká návštěva a cennosti mohou zmizet v nenávratnu. Hrozícímu nebezpečí se přitom dá snadno zabránit, a to s pomocí nejnovější elektroniky. Není se přitom čeho obávat, neboť ovládání je skutečně hračkou.

Užitečná novinka se hodí, když jsou děti samy doma

Co si vlastně představit, když se řekne dveřní kukátko s wifi? Tak třeba dotykový LCD displej a úhel záběru až 180°. Zkrátka a dobře, digitální věk si žádá nové varianty zabezpečení, čemuž jde trh rychle naproti. Alarm nebo detektor pohybu jsou samozřejmostí, takže vás nikdo nepřekvapí ani během pozdních nočních hodin. V případě, že by došlo k nějakému trestnému činu, policii jistě při pátrání po viníkovi pomůže pořízený záznam. Vždyť barevný displej a rozlišení až 960 x 540, to je ještě spolehlivější než jakýkoliv očitý svědek celé situace.

Módní záležitost? Ale vůbec ne, spíš důležitá součást zabezpečení bytu

Nejde vždy jen o seniory, mladá žena žijící single nebo dítě, které čeká na návrat rodičů z práce po příchodu ze školy, je u nenechavců podobně lákavým terčem. Kukátko do dveří s kamerou však spolehlivě prozradí, kdo je za dveřmi. Může to být nanejvýš praktické, když zrovna čekáte návštěvu přátel a nechcete se delší dobu zdržovat u domovních dveří, protože máte práci s nádobím nebo přípravou občerstvení. A může to také zachránit byt od vykradení, protože opatrnosti, a to zvláště v dnešní době, samozřejmě není nikdy nazbyt. Panoramatické kukátko ze sedmdesátých let už je dávno minulostí. Sloužilo dobře a patří mu všechna čest, ale dnešní technologie už umí mnohem víc!

Kukátko, stejně jako další sortiment spotřební elektroniky, můžete zakoupit na eshopu CEL-TEC.cz

Autor: