Odpočívej v pokoji aneb relax základ života

Míst, kam by lidé chodili zaslouženě odpočívat, ať už kolektivně či jednotlivě, není mnoho, vezmeme-li v potaz, kolik lidí naše luhy a háje obývá. A čas, který trávíme odpočinkem, také zcela nenaplňuje právo na odpočinek do posledního paragrafu.

SwingrestZdroj: chateauandbungalow.com, Autor: Dedon – Swingrest

Pravou inspirací, jak si kreativci a designéři představují odpočinkové „chillout“ místo, je nepřeberné množství. Vybíráme pro vás ty nejzajímavější z nich.

Kvalitní odpočívárna? Situujte pečlivě!

Aby odpočinek měl smysl, je třeba klást důraz na umístění celého relaxačního aparátu.
Maximálně vhodná jsou pro to místa v přírodě, v lesích, na mýtinách, u vody, izolovaná především od měst, center lidského konání a hluku. Jedině příroda totiž dovede vyluzovat zvuky lidským tělem přijímané veskrze harmonicky, v souladu s její vyšší přirozenou podstatou.

„Good place – good space“

Vyslovil jednou jeden neznámý designér, a je to nabíledni. Tento výrok se dá totiž označit za ono gró při situování odpočinkových míst. Protože dobré místo na míru, nekontruje vesmíru.

Nepřátele nechte doma

Ať už jste extroverti s potřebou být společensky aktivní či jste spíše uzavřenějšího charakteru, právo na odpočinek má každý bez rozdílu věku, pleti a vyznání. Nicméně je důležité mít při odpočinku kolem sebe lidi, o kterých víte, že s Vámi spřádají tytéž nitě a lanka souznění.

Nabijte se odpočinkem, Vaše tělo a mysl jen zajásá!

Při odpočinku myslete třeba na to, co Vás čeká, ale v tom smyslu, že už jste to zvládli. Oslavujte v duchu úspěch nad dokončeným projektem, nad úspěšným přijetí na vysokou školu či nad tím jak se Vám povede večeře a rodina Vás pochválí.

Přemýšlejte nad tím nad čím můžou přemýšlet ostatní. Snažte se odpočívat tak intenzivně, jako byste byli ti všichni ostatní okolo Vás. Čím víc totiž odpočíváte ostatní, tím víc odpočívají oni Vás.

Obecně platí: nečiň to, co nechceš aby činěno ti bylo, hlavně s láskou jak přepona k odvěsně, odpočívej v pohodě, takhle to být má a mělo.

Olson Kundig
Zdroj: cargocollective.com, Autor: Olson Kundig Architects
restaurovaný karavan veterán
Zdroj: inthralld.com, renovovaný karavan
Ulrich Müther
Zdroj: thetemplesofconsumption.blogspot.com, Autor: Ulrich Müther – Schalenkonstruktionen
allandale houseZdroj: amazonaws.com, Autor: William O’Brien Jr. – THE ALLANDALE HOUSE: A Cabin of curiosities
venkovní - zahradní postel Zdroj: hospitality-interiors.net, Autor: Patricia Urquiola for Kettal – Outdoor Lounge Bed

Autor: