Než si pozvete malíře

Plánujete svěřit stěny svého interiéru do rukou šikovného malíře? Pak čtěte, co vše byste měli do jeho návštěvy stihnout v místnosti zařídit, abyste dosáhli skutečně dokonalé výmalby bez sebemenších komplikací.

malíř
Zdroj: mycolortopia.com, malíři

Opravte vše potřebné

Objevily se vám ve zdi praskliny? Pak si pořiďte speciální tmel, kterým je účinně zlikvidujete. K dostání je v každých stavebninách a lepších drogériích. S jeho pomocí můžete opravit i škvíry podél okenního rámu nebo jiná netěsnící místa. Upravte všechny povrchy, které si o to říkají. Díry ve zdi po již dávno oddělaném obrazu nebo poličce musí všechny pryč, chcete-li aby byl povrch skutečně dokonalý. Máte-li na něm drobné oděrky a praskliny, můžete být klidní, protože to vše odstraní malíři penetrací, která předchází samotnému malování.

Všechno musí pryč

Vystěhování nebo důkladné zakrytí nábytku je před návštěvou malíře jistě samozřejmostí. Nezapomeňte ale také odstranit záclony a kryty zásuvek. Zvláštní pozornost věnujte i podlaze. Ačkoliv díky pokročilým technologiím, které se v malířství používají, je riziko nechtěného potříštění barvou zcela minimální, raději buďte připraveni na vše a i podlahu dostatečně chraňte před barvou. Malujete-li místnost kompletně i se stropem, odstraňte dočasně i lustr a jeho kryt, abyste měli vymalováno skutečně důkladně a nikde vám neprosvítala původní výmalba.

malování

malování

malování

malování

malování

Zdroj: diynetwork.com

Autor: