Nepostradatelné dveřní příslušenství, které vás bude bavit

Kukátka, klepadla, větrací mřížky a dveřní zarážky… zkrátka vše, bez čeho by vaše dveře nebyly úplné!

11mandilustrační foto: mand.cz

Vaše dveře mohou být stejné jako váš domov – originální, osobité a krásné. Důležitý je i ten nejmenší detail. Celé kouzlo přitom často tkví ve vhodném zkombinování jednotlivých prvků. Nerezová klika a kované klepadlo? To nebude ta nejvhodnější volba. Ať už dáváte přednost zámecké zdobnosti, čistým liniím, nebo kovanému šmrncu starých časů, vždy je dobré vsadit na jednotný design. To ale nebude žádný problém. Pro vaše dveře máme celou řadu nejrůznějších doplňků.

Zdobí vaše dveře kovaná klika? Kované klepadlo je to pravé!

12mand
Nezaměnitelný vzhled dodá vašim vchodovým dveřím originální klepadlo na dveře. Že nestavíte nedobytnou tvrz? Nevadí. Klepadlo okrášlí i zcela moderní dveře! Elegantní klepadlo Cobra Anello nabízené ve dvou velikostech a barvě lesklé mosazi se stane rafinovaným prvkem, které překvapí nejednu návštěvu, která si u vás bude moci tradičně zaklepat. Pokud vaše dveře už zdobí kovaná klika, máme pro vás skutečný skvost – kované klepadlo Cobra Tirol se stane pomyslnou třešničkou na dortu vašeho vchodu!

Když už stojíme před vchodovými dveřmi, nesmíme zapomenout na další užitečný doplněk, a to dveřní kukátko.
13mand
Častěji ho vídáme v bytech, ale není důvod, proč by takové kukátko nemohlo zdobit i vchodové dveře rodinného domku. Navíc jistě potěšíte své ratolesti – které dítko netouží po tajemném kouzlu, které dveřní kukátko přináší! Můžete si samozřejmě vybrat kukátka nejrůznějšího designu tak, aby se hodilo právě k vašim dveřím a odpovídalo vašemu vkusu. Vkusné a zároveň nenápadné je kukátko Cobra nabízené v barvě lesklé mosazi, lesklého chromu či broušeného niklu. Nápadité je i kukátko spojené se jmenovkou, například kukátko Atlas, které je opět k dispozici v různých barevných provedeních. Co třeba kukátko v barvě šampaň či elegantní stříbrné?

Větrací mřížky zabrání vlhkosti v koupelně
14mand
Ale ani interiérové dveře nepřijdou zkrátka. Velmi užitečným doplňkem dveří ve vašem domě či bytě se stanou větrací mřížky, které slouží především k odvětrávání místností. Vlhké stěny v koupelně už nemusí být žádný problém – zvláště když instalace větrací mřížky je zcela jednoduchá. Hliníkové mřížky s eloxovanou úpravou v různých velikostech, barvách i tvarech oceníte v každé domácnosti.

Pro zafixování dveří v otevřené poloze poslouží stavěč dveří, který se může hodit třeba již při zmiňovaném větrání. Jejich design je zcela nenápadný a elegantní. Barevná variabilita navíc umožňuje sladit i tento nepatrný doplněk s ostatními dveřními prvky.

Dveřní zarážky ušetří váš sluch, nervy i peníze
15mand
Zvláště pokud máte doma děti, často trnete, když vaši nejmenší otevírají s patřičnou vervou všechny dveře a sem tam „drcnou“ o zeď. A vy jen v duchu přemýšlíte, zda právě více utrpěla stěna, dveře nebo klika. V naší nabídce ale najdete zcela jednoduché řešení. Dveřní zarážka šetří vaše nervy, sluch, a samozřejmě i peníze, které byste v budoucnu vynaložili na nutné opravy dveří. Stačí si jen vybrat, zda preferujete zarážky pro montáž na stěnu či do podlahy. Opravdu originálním kouskem, který si dokážeme představit i v přírodně laděném interiéru, kde dominuje dřevo, je zarážka dveří ACT ŽELVA. I tato zarážka dveří je v nabídce v několika barevných variantách, dřevěnému zařízení ale bude slušet bronz.

Říkal vám snad někdo, že dveřní doplňky jsou nuda, nebo snad dokonce zbytečné? Ba právě naopak – dveřní doplňky probudí fantazii a chuť si hrát s designem a nejrůznějšími kombinacemi. Můžeme být snílky a toužit po starobylém klepadle, nebo spíše praktickými dušemi, a v takovém případě jistě nedáme dopustit třeba právě na dveřní zarážky nebo větrací mřížky. Nepodceňujte doplňky – zatímco jiné interiérové prvky musí být především funkční, klepadla, kukátka, větrací mřížky, dveřní zarážky či stavěče dveří nás budou bavit!

Autor: